Balandžio 23 dieną Jungtinės grupės (5-7 m.) ugdytiniai ir mokytojos išsiruošė į kelionę traukiniu. Vaikai keliavo į Vilnių. Keliaudami patyrė naujų įspūdžių: pro langą galėjo stebėti greitai lekiantį kraštovaizdį, pasiklausyti bėgių dundėjimo, stebėti traukinio palydovo darbą. Ugdėsi savarankiškumą: patys nešėsi savo kuprinę, laikė bilietą ir davė traukinio palydovui patikrinti, patys išsirinko vietą ir atsisėdo, jautėsi ,,dideliais“ keliautojais. Vilniuje vaikai aplankė Geležinkelių muziejų, kuris jiems buvo tikras atradimų pasaulis: galėjo ,,pavairuoti“ traukinį, paspausti garsinį signalą, sukioti bėgius, viską liesti ir išbandyti. Susipažino su miniatiūriniu geležinkelių pasauliu: traukinių maketais, tuneliais ir stotelėmis, skaičiavo vagonus ir sekė, kur nuvažiuos traukinukas. Prisilietė prie geležinkelių istorijos: pamatė, kaip atrodė seni bilietai, lagaminai, stoties laikrodžiai. Ši kelionė vaikams buvo lyg mažas nuotykis su dideliais įspūdžiais.
Priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Auksė Laučienė
Nuotraukos Auksės Laučienės



