Menu Close

Akcija „Metų knygos rinkimai 2021“

Gimnazija dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2021“. Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, mokinius – skaityti, o organizatorius – užtikrinti meniškai vertingos literatūros prieinamumą. Paauglių kategorijai priskirtos geriausios lietuvių autorių knygos atkeliavo ir į mūsų gimnazijos biblioteką. Metų knyga išrinkta Kotrynos Zylės „Siela sumuštinių dėžutėje“.  

Bibliotekos informacija

Zylė, Kotryna „Siela sumuštinių dėžutėje“

Visokių būtybių atstovė spaudai Kotryna Zylė sukūrė 10 šiurpulingų istorijų, kurios galėjo nutikti ir tavo namuose, kieme ar mokykloje. Pasak autorės, istorijas įkvėpė vaikystėje girdėti tėčio pasakojimai ir netikėti susidūrimai su būtybėmis. Jei skaitant pasirodys, jog kažkas tūno namų spintoje ar naktimis stovi balkone, jei vietoje pumpurų prasikals nagai, o iš bičiulio burnos staiga išskris bitė – išlik ramus. Ir nepravažiuok reikiamos autobuso stotelės!

Grybaitė, Rasa; Itagaki, Lina „Grybo auksas“

„Grybo auksas“ – komiksas apie vieną žymiausių XX a. pirmosios pusės lietuvių skulptorių Vincą Grybą (1890–1941). Jo anūkės dailininkės Rasos Grybaitės ir populiarios grafinės novelės „Sibiro haiku“ iliustruotojos Linos Itagaki kūrybiniame procese gimęs komiksas atskleis menininko asmenybę ir gyvenimo istoriją.

Vaitkutė, Neringa. „Klampynių kronikos 3. Pamiršti dievai“

Fantastikos mėgėjams puikiai pažįstama autorė Neringa Vaitkutė toliau tęsia skaitytojų ir literatūros kritikų pamėgtą knygų seriją apie paslaptingus įvykius Mažųjų Klampynių miestelyje. Šioje knygoje ir toliau meistriškai derinamos šiuolaikinių vaikų gyvenimo aktualijos, senovės lietuvių mitologija ir šiurpūs, netikėti nuotykiai. Mažosiose Klampynėse retkarčiais siautėja nenaudėliai kipšai, nesunkiai rasi bent kelis vaiduoklių namus, o kelius į miestelį saugo senieji baltų dievai. Čia nebūna nuobodu: tą žino šaunieji dvyniai Agata ir Aringas, pasiryžę įminti visas Mažųjų Klampynių mįsles. Knygą įtaigiai iliustravo pati autorė.

Skip to content