Menu Close

Aktyvus mokymasis gimnazijos bibliotekoje

Šią savaitę gimnazijos bibliotekoje vyko lietuvių kalbos pamokos apie žodynus. Mokiniai žiūrėjo Lietuvių kalbos instituto vaizdo medžiagą „Kiek iš viso lietuvių kalboje žodžių?“ Sužinojo, kad lietuvių kalba yra labai turtinga ir spalvinga. „Lietuvių kalbos žodyne“, kurį sudaro 20 tomų yra apie 11 milijonų žodžių, bet to, kasmet atsiranda vis naujų žodžių, kurie yra įtraukiami į „Lietuvių kalbos žodyno“ papildymų kartoteką. Pamokos metu mokiniai susipažino su žodyno sandara, išmoko susirasti norimą žodį, suprato, kad greitai paieškai labai svarbu prisiminti abėcėlę. Kalbėjomės apie žodžių daugiareikšmiškumą. Mokiniai gavo užduotį surasti daugiausiai reikšmių turinčių žodžių ir buvo labai nustebę, kad žodis „leisti“ turi net 94 reikšmes.

Vėliau pasidairę po bibliotekos lentynas, mokiniai susirado įvairių žodynų: patarlių, antonimų, sinonimų, frazeologizmų, vietovardžių, psichologijos, filosofijos, lietuviškų vardų kilmės, istorijos, tarptautinių žodžių ir kt. Buvo įdomu juos pavartyti, surasti savo vardo reikšmę, pasidomėti frazeologizmais.

Pamoką pradėjome nuo žodynų bibliotekoje, baigėme susipažindami su skaitmeniniais žodynais, kuriuos galime rasti internete. Atnaujintose ugdymo programose svarbu ne tik ką mokinys žino, kokias žinias įgijo, bet ir kaip šiomis žiniomis geba naudotis, todėl pradėję nuo žinių perėjome prie kompetencijų, naudojomės gimnazijos bibliotekos fondais ir skaitmeniniais ištekliais.

Pamokas gimnazijos bibliotekoje drauge su bibliotekos vedėja Laima Lukšiene vedė lietuvių kalbos mokytojos Giedrė Jurevičienė ir Vitalija Miliauskienė.

Gimnazijos informacija

Skip to content