Menu Close

„Ateities inžinerija“ gimnazijoje

Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija pasirašė bendradarbiavimo  sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Plėtojant ir naudojant VILNIUS TECH nuotolinę ugdymo platformą „Ateities inžinerija“, siekiama stiprinti mokinių švietimą ir neformalųjį ugdymą šiuolaikinės inžinerijos, technologijų, tiksliųjų ir gamtos mokslų, kūrybingumo bei verslumo srityse ir ypatingą dėmesį skirti mokinių savarankiškai bei projektinei veiklai.

„Ateities inžinerijos” platforma (AI platforma), sėkmingai veikianti nuo 2017 metų, yra skirta tiems, kuriuos domina šiuolaikinė techninė kūryba, kurie patys nori, naudodami efektyvias šiuolaikines technologijas, išmokti sukurti savo sumanytą išmanų įtaisą, detalę ar programėlę, parengti jo verslo planą, ištirti savo gyvenamąją aplinką ir parengti siūlymus jos gerinimui.  AI platforma nuotoliniu būdu suteiks reikalingą metodinę medžiagą, IT įrankius ir konsultacijas, suorganizuos kūrybines dirbtuves mokykloje arba VILNIUS TECH laboratorijose. Tai leis mokiniams ne tik patobulinti savo įgūdžius šiuolaikinių technologijų srityje, bet ir atlikti savarankiškus projektinius ar brandos darbus, o mokytojams – paįvairinti savo dalyko bei integruotus užsiėmimus ar organizuoti NVŠ veiklas.

2023 metais projektinius darbus su mokiniais vykdo biologijos mokytoja metodininkė L.Sabolevskienė, technologijų mokytoja metodininkė H.Stachovskienė bei fizikos mokytojas M.Pastolis, koordinatorė –  direktoriaus pavaduotoja ugdymui L.Vasiliauskienė. Ateities miesto kūrimo modulį pasirinkę mokiniai mokosi  kryptingai analizuoti savo gyvenamąją aplinką, tyrinėja ir  vertina joje iškylančias aplinkosaugines problemas (oro, vandens ir dirvožemio tarša, susidarančios atliekos, klimato kaita ir kt.), ieško sprendimo būdų bei keičia savo kasdieninius elgesio įpročius. „Žalioji energetika“  tematikoje mokiniai konstruoja  ir išbando savo pačių suprojektuotus žaliosios energetikos įrenginių modelius – saulės, vėjo, hidroelektrinių modelius. Kaip pastebėti problemą, kurios sprendimas būtų vertingas individualiam naudotojui, visuomenei ar verslui? Kaip rasti jos geriausią sprendimą? – Atsakymus į šiuos ir susijusius klausimus nagrinėja mokiniai pasirinkę  modulį „Inovacijos ir kūrybingumas“.

                           Gimnazijos informacija

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą