Menu Close

„Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-osios rytą Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos languose sužibo žvakučių šviesa. Taip mokyklos bendruomenė įsitraukė į Lietuvoje organizuojamą akciją „Atmintis gyva, nes liudija“,  skirtą Laisvės gynėjų dienai. Pirmos pamokos metu mokiniai žiūrėjo filmą, kurį sukūrė gimnazistai. Jis vadinasi ,,Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos Sausio 13-osios mokytojų atsiminimai”. Laisvės gynėjų dieną uždegtos žvakės simbolizuoja pagarbą žuvusiems, apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą. Tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis susitelkusi pilietinė visuomenė apgynė valstybės nepriklausomybę. Tačiau tada sprendėsi ne tik Lietuvos likimas: nuo to priklausė visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis. Už laisvę turime būti dėkingi, džiaugtis laisvės dovana ir kurti laisvą ir klestinčią Lietuvą.

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė

Nuotraukos Ulos Krinickaitės III b, technologijų mokytojos Lauros Stankaitienės

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą