„Dainių dialogai“ gimnazijoje

Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje balandžio 25 d. vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo Bardai LT vykdomo projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ susitikime su dainuojamosios poezijos poetu, dainų autoriumi ir atlikėju Domantu Razausku bei kultūrininku Juozu Žitkausku. Tai 100-asis projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ renginys – koncertas.

Gimnazijos mokiniai turėjo galimybę susipažinti arčiau su Domantu Razausku – kūrėju, LRT radijo muzikos laidų vedėju, įvairių muzikos stilių atlikėjų, kūrėjų kritiku 15min ir kt. portaluose, 5 autorinių albumų autoriumi, dalyvaujančiu įvairiuose muzikiniuose ir poezijos projektuose. Domantas yra sukaupęs nemažai muzikinės patirties važinėjamas vienas ir su muzikine grupe po Lietuvą, viešėdamas ir koncertuodamas lietuvių bendruomenėms JAV.

Gimnazistai klausėsi jaunojo bardo D. Razauso kūrybos dainų – dialogų „Revoliucija PX“, „Rytas prie upės“, „Pavasaris“. Savo kūryba ir dalyvavimu projekte menininkas Domantas turi tikslą jaunimą ir paauglius sudominti, užkrėsti kūryba, pasidalinti savo asmeniniu pavyzdžiu, skleisti žinią apie kūrybą, poeziją, muziką. Įdomi žmogaus, užaugusio kelių kartų muzikų šeimoje, gyvenimo istorija su sunkumais mokykloje ir sėkmėmis atrandant save kūryboje bei muzikoje, sudomino mokinius.

Susitikimo metu 6b kl. mokinė I. Abramovič skaitė J. Degutytės eilėraštį „Gėlė“ ir IIIa gimn. kl. mokinė G. Igoriūtė skaitė sesės Gintarės Igoriūtės kūrybą.

Domanto Razausko palinkėjimas visiems mokiniams: „Klausykite kuo daugiau ir kuo įvairesnės muzikos savo gyvenime!

Gimnazijos bibliotekos vedėja Ineta Nebutova

20170425_09545020170425_10240620170425_10214920170425_095749