Debatai

Naujo debatų sezono atidarymas ISM

Debatai — unikali neformaliojo švietimo forma, skatinanti įvairiapusišką pasaulio pažinimą per argumentuotą, loginiais ir faktiniais įrodymais grįstą diskusiją. Dažniausia moksleivių debatų forma — komandiniai debatai trys prieš tris, kai viena komanda pristato argumentus už duotą temą, kita — prieš. Taigi, kartu su argumentacijos ir oratorystės įgūdžiais, išmokstama ir komandinio darbo subtilybių. VšĮ Neformaliojo Švietimo Debatų Centras jau dvidešimt metų ugdo išsilavinusį, kritiškai mąstantį ir drąsiai mintis dėstantį Lietuvos jaunimą – prisijunk prie šios didelės bendruomenės ir Tu! Kviečių į debatų klubą gimnazijoje pirmadieniais po 6 pamokų, užsiėmimai vyks lietuvių kalbos kabinete.

Debatų Centro direktorė Virginija Pakšienė pakvietė debatų klubų vadovus, debatais besidominčius mokinius bei studentus į naujo debatų sezono atidarymą, kuris vyko rugsėjo 15 d., antradienį, Vilniuje ISM. Renginio metu vyko debatai tema: “ Lietuva turėtų priimti žymiai daugiau pabėgėlių”. Debatavo patyrusios studentų ir mokinių komandos.

Teigiantieji

Gedminė Marija Bubnytė – daugkartinė Lietuvos nacionalinių debatų čempionatų laimėtoja ir geriausia kalbėtoja, nacionalinių Lietuvos moksleivių debatų komandų WSDC 2006 Cardiff ir 2007 Seoul narė, WSDC 2010 Doha ir 2012 Cape Town (Lietuva – geriausia EFL šalis) trenerė mokiusi debatuoti Suomijoje, Kinijoje bei Tailande. Paulius Ščenikovas – debatų veikla Paulius nereguliariai užsiima nuo pat 2008 metų, kuomet pradėjo lankyti Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos debatų klubą. Studijų metais Paulius dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose debatų turnyruose Europos šalyse, taip pat priklausė Vilniaus ir Belgrado universitetų debatų klubams. Rokas Atkočiūnas – daugkartinis Lietuvos nacionalinių debatų čempionatų laimėtojas ir geriausias kalbėtojas, nacionalinių Lietuvos moksleivių debatų komandų WSDC 2010 Doha ir 2011 Dundee narys bei WKPDC 2013 Galway (Lietuva – pasaulio čempionė), WSDC 2014 Bangkok ir 2015 Singapore treneris.

Neigiantieji

Vytenė Sorokaitė – Lietuvos nacionalinio debatų čempionato 2015 laimėtoja bei 4-ta geriausia kalbėtoja, Lietuvos nacionalinės moksleivių debatų komandos “WSDC 2015 Singapore” narė. Liudas Vinkleris – triskart Lietuvos nacionalinių debatų čempionatų laimėtojas, 2015 metais – 2-as geriausias kalbėtojas, nacionalinės Lietuvos moksleivių debatų komandos “WSDC 2015 Singapore” narys bei Top 20 kalbėtojas EFL kategorijoje. Miglė Rakitaitė – 4-ta geriausia kalbėtoja Lietuvos nacionaliniame debatų čempionate 2014, Hudson Debate Tournament 2015 (JAV) laimėtoja, Lietuvos moksleivių debatų komandos “WSDC 2015 Singapore” narė.

Debatų klubo vadovė Giedrė Širinskienė