Draugystės mėnuo

Draugystės mėnuo prasidėjo savaitės be patyčių renginiais. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje balandžio 4 – 8 dienomis vyko užsiėmimai, skirti mokinių savęs pažinimui, įsigilinti į savo žinias apie patyčias. Pirmadienį po 3 ir 4 pamokų pirmo aukšto fojė visi norintys mokiniai ir mokytojai piešė rankas „Aš prieš patyčias”. Pirmo aukšto fojė buvo palikta komplimentų dėžutė, į kurią galėjo įmesti savo parašytą komplimentą kitam žmogui.

C D

Antradienis buvo skirtas specialiųjų poreikių mokiniams, jiems buvo skirtas renginys „Draugystė – tiesos ieškojimas kartu”. Taip pat antradienį įvyko užsiėmimas, kurio metu mokiniai rašė ant lentos savo sukurtus palinkėjimus mokyklai prie bibliotekos „Gražių žodžių lenta”.

20160406_082431kl20160406_084417

Ketvirtadienį įvyko draugiškiausios klasės rinkimai, rinkimuose dalyvavo visi gimnazijos pedagogai. Jie išrinko draugiškiausią klasę – IIb, kuri važiuos žaisti boulingą. Didžiausi sveikinimai! Taip pat ketvirtadienį per 6 pamoką aktų salėje įvyko “Proto mūšis”. Penktadienį po 3 pamokos pirmo aukšto fojė įvyko „Fliašmobas”, dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė. Tikimės, šie renginiai paskatins visus būti draugiškus, o iškilusias problemas spręsti neatidėliojant jų kitai dienai.

Nuo balandžio 11 dienos vyko įvairiausi užsiėmimai etikos pamokose. 11-15 dienomis buvo daug diskutuojama, kas yra draugystė, kam ji reikalinga. 18-22 dienomis vyko draugystės pamokos, kurias 5-6  klasių bei spec. poreikių mokiniams vedė III-IV klasės mokiniai.

20160421_095840

MT prezidentė Auksė Podrezaitė: „Aš dėsčiau dvi etikos pamokas mūsų gimnazijos mokiniams. Abiejų pamokų tema buvo draugystė. Pirmoji pamoka vyko su 6b klase. Nors grupė buvo nedidelė ir pradžioje buvo sunku rasti bendrą kalbą, bet susipažinus ir atlikus porą judrių pratimų, viskas pasikeitė. Drauge diskutavome apie tai, kas jiems yra draugystė, kaip jie vertina draugus ir kaip juos atsirenka. Antrą pamoką dėsčiau drauge su klasės drauge Skaiste, nes mokinių buvo kur kas daugiau. Ši pamoka vyko su 6c klasės mokiniais bei spec. klase. Šios pamokos pradžioje taip pat buvo visi nedrąsūs, tačiau susipažinome, pažaidėme porą žaidimų ir visa atmosfera pasikeitė. Mokiniai tada jau patys pasidalino savo mintimis apie draugystę ir savo draugus. Abiejų pamokų pabaigoje kartu su mokiniais aptarėme viską, ką nuveikėme per pamoką ir ką naujo sužinojome ne tik draugystės tema, bet ir apie vienas kitą. Pamokos man labai patiko, nes jos suteikė naujos patirties ir leido pabandyti, kaip dirbti mokytoja. Šios pamokos dar kartą man įrodė, jog visų nuomonės yra kartu ir panašios, ir skirtingos“.

20160422_09362320160422_093611

25-29 dienomis etikos pamokose mokiniai rašė palinkėjimus, piešė draugo portretus. Taip ir prabėgo balandžio mėnuo mūsų gimnazijoje.

20160412_132630 20160kkjjh

Kaip sakė įžymusis Antikos filosofas Aristotelis: „Draugystė – reikalingiausias dalykas gyvenime, nes niekas nenorėtų gyventi be draugų, net jeigu būtų pertekęs visų kitų gėrybių“.