Europos diena

Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje.

Mūsų gimnazijos mokiniai šią dieną paminėjo gegužės 7 dieną dalyvaudami Europos egzamine ir gegužės 13 dieną pamokoje „Naujiena ar melagiena – kaip jas atpažinti?“. Egzamine, kuris vyko internetinėje erdvėje, dalyvavo I – III klasių mokiniai. Europos egzamino klausimai buvo ne tik iš tradicinių egzamino temų apie Europos Sąjungos institucijas, kultūrų įvairovę, geografiją, istoriją, bet ir apie šių metų aktualijas: Europos atsigavimą po pandemijos, žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, Europos sveikatos sąjungą, piliečių galimybes ir dalyvavimą demokratiniame gyvenime. Daugiausiai taškų surinko: Lukas Stankevič, Kamilė Tarasevičiūtė, Viljamas Ptašinskas, Rusnė Puzinaitė ir Emilija Burakevičiūtė. Daugiausia taškų surinkęs Lukas Stankevič pateko į finalą. Sveikiname!

Gegužės 13 dieną Ic klasės mokiniai dalyvavo pamokoje apie melagingą ir klaidingą informaciją, kuri pateikiama ir skleidžiama dėl ekonominės, politinės naudos arba siekiant tyčia suklaidinti visuomenę. Pamokos metu mokiniai analizavo, kaip atpažinti melagingą informaciją ir jos išvengti.