Menu Close

Gamtos mokslų savaitė

Balandžio 17 – 21d. gimnazijoje vyko gamtos mokslų savaitė. Jos metu buvo vykdomos įvairios veiklos. Gimnazijos II aukšto foje buvo iškabinti mokinių parengti plakatai, kurie kvietė stabtelti ir susimąstyti, kaip galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Mokiniai dalyvavo akcijoje ,,Paukščiai grįžta namo“ – padedami tėvelių, sukalė sparnuočiams inkilus ir iškėlė juos į medžius gimnazijos teritorijoje. 5 – 6 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Rūšiuoju teisingai“, kuria buvo siekiama formuoti mokinių ekologines nuostatas bei tvarios gyvensenos įgūdžius. Viktorinoje mokiniai prisiminė teisingo rūšiavimo taisykles, padedančias tausoti aplinką ir gamtos išteklius.  6 -7 klasių mokinių komandos dalyvavo viktorinoje ,,Vanduo gyvybės šaltinis“.  Dalyviams buvo  priminta apie vandens svarbą ir naudą mūsų gyvenime,  pateikta įdomių faktų apie vandenį. Smagiai ir aktyviai nusiteikę mokiniai atsakinėjo į klausimus, sprendė kryžiažodžius bei  atliko  kitas užduotis. 

Gimnazijoje lankėsi UAB „Toksika“ chemijos laboratorijos vedėja Rita Paukštė ir 7-10 kl. mokiniams papasakojo apie įmonę „Toksika“. Edukacinės paskaitos metu buvo pristatytos  bendrovės teikiamos paslaugos, papasakota apie pavojingų atliekų rūšiavimą ir naikinimą.

III kl. mokiniai gamtos mokslų laboratorijoje tyrė vandens kokybę. Nustatė vandens kietumą, pH, chloridų, nitratų ir nitritų kiekį. 8 klasių moksleiviai iš gamtinių medžiagų bei antrinių žaliavų kūrė gyvuosius rytietiško dizaino samanų sodus. Ši veikla leido susipažinti su greit populiarėjančia gamtos puoselėjimo bei harmoningos aplinkos kūrimo pasaulėžiūra. Mokiniai išmoko pasodinti samanų sodą, sužinojo apie samanų įtaką dirvožemio formavimuisi bei šių augalų priežiūros ypatumus. Subrendę sodai bus įkomponuoti į gimnazijos gyvąsias erdves. 

5 klasių mokiniai įrengė žaliąsias palanges. Tokiu būdu buvo skatinamas vaikų domėjimasis augalais, siekiama sukurti sveiką edukacinių erdvių aplinką ir ugdyti atsakomybę už šios aplinkos priežiūrą. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie pagrindines augalų dygimo ir augimo sąlygas, suprato, kiek pastangų bei globos reikia augalui užauginti.  Penktadienį, balandžio 21-ąją, vyko aplinkos tvarkymo akcija „Darom“: visi kartu tvarkėme mokyklos aplinką. Gera nuotaika ir noras mokytis, sportuoti bei leisti laisvalaikį gražioje aplinkoje sutelkė mokyklos bendruomenę bendram darbui.

Biologijos mokytoja metodininkė Lilija Sabolevskienė 

Nuotraukos Lilijos Sabolevskienės

Skip to content