Menu Close

Gamtos mokslų savaitė

Balandžio 22-26 d. gimnazijoje vyko Gamtos mokslų savaitė, kurios metu buvo vykdomos įvairios veiklos. 8 klasių mokinių komandos dalyvavo viktorinoje ,,Vanduo – gyvybės šaltinis”. Grupinio darbo metu mokiniai sprendė kryžiažodžius, dėliojo dėliones, atsakė į klausimus. Diskusijos metu buvo sudaromi junginių pavadinimai, atliekami įdomūs bandymai,  suteikę mokiniams smagių akimirkų.

Vilniaus kolegijos chemijos laboratorijos dėstytoja I. Čerčikienė su studentais mūsų gimnazijos I-II kl. mokiniams vedė praktikumą ,,Vandens kietumo nustatymas titrimetriniu elektometriniu metodais”. Ugdytiniai mokėsi dirbti skaitmenine biurete ir skaitmeniniu ph matuokliu bei turėjo galimybę pagilinti žinias, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių.

Gimnazijoje lankėsi UAB „Toksika“ chemijos laboratorijos vedėja R. Paukštė ir I-III kl. mokiniams papasakojo apie įmonę „Toksika“. Edukacinės paskaitos metu buvo pristatytos  bendrovės teikiamos paslaugos, pasakota apie pavojingų atliekų rūšiavimą ir naikinimą. Pamokų metu mokiniai  savo jėgas  ir žinias  apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrino ,,Atliekų kultūros” egzamine. 

7 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Mokomės rūšiuoti“. Viktorinoje mokiniai prisiminė teisingo rūšiavimo taisykles, padedančias tausoti aplinką ir gamtos išteklius.

Balandžio mėnesį 5a ir Ia kl. vyko integruotų lietuvių k, biologijos ir technologijų pamokų ciklas – STEAM projektas ,,Lietuvos paukščiai lietuvių literatūroje, gamtoje ir žmonių aplinkoje“. Pamokose vaikai skaitė apie paukščius eilėraščius, lygino tekstus, dirbo grupėse ir dalyvavo  pristatymuose, pasakojo kokius paukščius pažįsta, kokius jų balsus yra girdėję, klausėsi paukščių balsų įrašų ir gamino sparnuočiams inkilus.

Visos vykdytos gamtos mokslų savaitės veiklos, pamokos bei grupinis darbas suteikė mokiniams naujų žinių, tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patirtą  pažinimo džiaugsmą. Gamtos mokslų savaitę užbaigėm socialine-pilietine akcija  „Darom“ – visi kartu tvarkėme gimnazijos aplinką. Dėkojame visiems  prisidėjusiems prie gamtos švarinimo darbų.

Biologijos mokytoja metodininkė Lilija Sabolevskienė 

Mokytojų nuotraukos

Skip to content