Iniciatyva „Apibėk mokyklą“

Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti“, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai, jiems sunku susikaupti pamokų metu. Sumažėja jų atsparumas ligoms, susilpnėja raumenys ir raiščių sistema, formuojasi nenormali laikysena. Vaikai  turi judėti pagal savo fizines ir psichines išgales, laisvai, be didelės įtampos, pajusti judėjimo džiaugsmą ir malonumą.

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras (toliau – HI SSC) kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas „Judriosios pertraukos“ idėjas, jau ketvirtą kartą organizuoja iniciatyvą „Apibėk mokyklą“ ir kviečia prie jos prisijungti visų ugdymo įstaigų mokinius ir mokytojus bei kitus mokyklų darbuotojus. Be to, tai bus puiki galimybė mokiniams sugrįžti į įprastą dienos režimą.

Remdami  šią iniciatyvą, kviečiame rugsėjo – spalio mėn. kiekvieną dieną, vienos pertraukos metu 11.30 val. mokinius ir mokytojus išbėgti į lauką ir 15 min. bėgti aplink savo mokyklą apie 1,5 kilometro. Jei kai kuriems vaikams dėl jų fizinės būklės netinka bėgimas, siūlome ėjimą sparčiu žingsniu.

Bėgimas lavina motorinius įgūdžius, fizines ypatybes (vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą). Bėgant suaktyvėja griaučių raumenų ir kvėpavimo sistema, kraujotaka, medžiagų apykaita. Bėgiodamas vaikas įgyja bendravimo patirties ir susipažįsta su aplinka, gerėja emocinė savijauta.

Iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Kviečiame aktyviai dalyvauti mokyklos bendruomenę.