Menu Close

Išvyka į Dainavos kraštą

Š.m. gegužės 19 dieną „Lietuvių kalbos savaitės“  nugalėtojai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų D.Agintienės ir J.Urmulevičienės, kartu su  Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniais ( „Lietuvių kalbos savaitės“  nugalėtojais)   keliavo po Dainavos kraštą (Dzūkiją).

Pirmiausiai vyko į Subartonis, kur V.Krėvės memorialiniame muziejuje susipažino su rašytojo gyvenamąja aplinka, sužinojo įdomių faktų iš rašytojo gyvenimo, netgi patys, gidės vedami, dzūkiškai dainavo piemenėlių dainą. Po to aplankė  senąsias kapines, kuriose iš JAV perlaidoti V.Krėvė ir jo žmona su dukra.

Po to važiavo į  Merkinę, miestelio centre apžiūrėjo ant Vazos namo išvakarėse atidengtą paveikslą, kuriame vaizduojama Vladislovo Vazos IV mirties naktis. Vėliau drąsiausieji lipo į vieną aukščiausių apžvalgos bokštų Lietuvoje, kurio viršutinė apžvalgos aikštelė įrengta 25 metrų aukštyje. Iš bokšto atsiveria nuostabi Nemuno panorama. Už upės slėnio tolyn į horizontą vilnijantys miškai primena, kad čia stūksojo Merkinės didžiagirė, kurioje medžiojo karaliai ir jų svečiai. Vėliau kopė į garsųjį Merkinės piliakalnį, nuo kurio atsiveria puikūs vaizdai į Merkio ir Nemuno santaką, aplinkui plytinčius miškus, menančius lietuvių kovas su kryžiuočiais.

Iš garsiosios Merkinės patraukė į Liškiavą. Čia lankėsi  barokinėje Švč. Trejybės bažnyčioje, apžiūrėjo domininkonų vienuolyno ansamblį. Gidė papasakojo ne tik apie Liškiavoje veikusį domininkonų vienuolyną ir bažnyčios požemiuose palaidotus vienuolius, bet ir apie tai, kad šioje bažnyčioje vargonavo M.K.Čiurlionio tėvas. Pasigrožėjus panorama, atsiveriančia į Nemuną, mokiniai buvo pakviesti pasitikrinti savo literatūros žinias, pastabumą – suskirstyti į mišrias komandas (lentvariečiai su marijampoliečiais) jie atsakinėjo į mokytojos V.Gurevičienės (Marijampolės Sūduvos gimnazijos lituanistės) parengtus klausimus. Po to kopė į Liškiavos piliakalnį, kur išlikusios pietvakarinio bokšto liekanos, dar kartą pasigrožėjo  panoraminiu vaizdu į tolumoje boluojantį nuostabaus grožio Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblį bei šalia tekantį Nemuną.

Pažintį su M.K.Čiurlioniu pratęsė Druskininkuose. M.K.Čiurlionio muziejuje klausė pasakojimų apie genijaus gyvenimą, siekį kuo daugiau sukurti.

Po visų muziejų mokiniai turėjo laisvo laiko, kurį praleido vaikščiodami po kurortą, grožėdamiesi Druskonio ežeru, skverų gėlynais.

Projekto koordinatorė J.Urmulevičienė

Skip to content