Menu Close

Išvyka į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą

Gegužės 10 dieną gimnazijos II – IV klasių mokiniai vyko į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Vizito metu mokiniai buvo supažindinti su studentų mokymosi aplinka ir plačiomis studijų galimybėmis. Apsilankėme Anatomijos muziejuje, didelį įspūdį paliko trijų metrų ūgio žmogaus griaučių stendas, kuriame galima suskaičiuoti visus kaulus, jei tik turime tam laiko.

Atvykę į muziejų mokiniai išklausė edukacinę programą. Edukacijos tikslas –  supažindinti su medicinos universiteto žmogaus anatomijos muziejaus eksponatų atsiradimo istorija, parodyti žmogaus sandaros ypatumus, supažindinti su eksponuojamų organų patologijomis, kurias sukelia žalingi įpročiai.Moksleiviai sužinojo, kad dabartinės Anatomijos muziejaus kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. profesoriaus Jurgio Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. 1922-1940 metais buvo sukaupta pagrindinė žmogaus anatomijos muziejaus dalis. Per 80 metų, žinoma, dalis preparatų neišlaikė laiko išbandymų. Dabartinės kolekcijos sudėtyje yra išlikę apie 80 procentų prieš karą pagamintų eksponatų.

Moksleiviai, tyrinėdami eksponatus, pamatė jog rūkančiojo plaučiai yra su patologiniais pakitimais, pajuodavę dėl susikaupusios dervos, su juodais ir gelsvais taškeliais plaučių paviršiuje, o nerūkančiojo buvo rausvi ir sveiki.

Į mokyklą mokiniai grįžo, pasisėmę naujų įspūdžių ir žinių.

Karjeros specialistė Birutė Vyližinska

Nuotraukos  Birutės Vyližinskos

Skip to content