Menu Close

Išvyka į Sūduvos kraštą

Birželio 7 dieną „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojai, kaip jau įprasta,  susitiko su Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniais. Lydimi lietuvių kalbos mokytojų R.Pažereckienės  ir J.Urmulevičienės šį kartą susitiko Kudirkos Naumiestyje.

Iš pradžių lankėsi Vinco Kudirkos muziejuje, susipažino su miesto istorija, pagilino žinias apie XIX a. lietuvių tautinį atgimimą ir V.Kudirkos asmenybę bei raštijos istoriją. Po to su gidu pasivaikščiojo po miestą, nuėjo iki senojo tilto, skiriančio Lietuvą nuo Rusijos, kuriuo buvo gabenamas „Varpas“ ir kita draudžiama lietuviška spauda. Ėjo beržais apsodintu Širvintos taku  palei pievomis vingiuojančią Širvintą, grožėjosi barokine bažnyčia. Taip pat aplankė V.Kudirkos kapą.

Vėliau važiavo į Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabalių kaime. Čia mokiniai, susiskirstę į grupeles,  įveikė interaktyvų maršrutas „ĮsiGILINAM“ po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną, kuris auga šalia J.Basanavičiaus gimtinės. Keliaujant po ąžuolyną istorijas apie šią unikalią vietą jiems pasakojo paslaptingieji Ąžuolyno gyventojai – gilinukai, kurių namelius mokiniai rado ir jų pasakojamas istorijas išgirdo naudodamiesis Ąžuolyno žemėlapiu ir gvildendami kitoje jo pusėje esančias užuominas. Aplankę visus gilinukus, sužinojo skaičių kodą, kuris padėjo atrakinti muziejuje esantį prizų namelį.

Sėkmingai įveikę maršrutą, atsisveikinę su marijampoliečiais išvyko namo.

Projekto koordinatorė J.Urmulevičienė

Nuotraukos Jovitos Urmulevičienės

 

Skip to content