Išvyka į Sūduvos kraštą

Gegužės 12 dieną „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojai, kaip jau įprasta,  susitiko su Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokiniais. Lydimi lietuvių kalbos mokytojų R.Junevičienės  ir J.Urmulevičienės šį kartą susitiko Kudirkos Naumiestyje.

Iš pradžių lankėsi Kudirkos Naumiesčio muziejuje, žiūrėjo dokumentinį filmą apie Vincą Kudirką. Po to su gide pasivaikščiojo po miestą, nuėjo iki senojo tilto, skiriančio Lietuvą nuo Rusijos, kuriuo buvo gabenamas „Varpas“ ir kita draudžiama lietuviška spauda. Ėjo beržais apsodintu Širvintos taku  palei pievomis vingiuojančią Širvintą, grožėjosi barokine bažnyčia. Taip pat aplankė V.Kudirkos kapą.

Vėliau važiavo į Paežerių dvarą, kurio oficinoje įkurtas Vilkaviškio krašto istorijos muziejus. Moksleivius sužavėjo 18 a. pabaigoje statyti rūmai: įspūdingi mediniai laiptai, vedantys iš pirmo aukšto foje į antrame aukšte esančią pokylių salę, miegamąjį ir kitus gražiai dekoruotus kambarius, nuostabūs vaizdai , per langus atsiveriantys į šalimais tyvuliuojantį ežerą. Iš Belvederio bokšto pasigrožėję Paežerių dvaro, parko ir ežero panorama, važiavo į Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabalių kaime.

Čia mokiniai ne tik susipažino su J.Basanavičiaus gimtine, klausė įdomaus pasakojimo apie daktaro gyvenimą, bet ir dalyvavo edukacinėje programoje „Vargo mokykla“. Tarsi persikėlę į spaudos draudimo laikotarpį, mūsų mokiniai žvakės šviesoje kartu su daraktore mokėsi slebizavoti, rašyti. Po sėkmingo mokymosi gavo Jono Basanavičiau gimtinės Daraktorinės mokyklos baigimo liudijimą. Dar šiek tiek pasivaikščioję po šalia sodybos žaliuojantį Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną, atsisveikinę su marijampoliečiais išvyko namo.

Projekto koordinatorė J.Urmulevičienė

20170512_16114920170512_14364820170512_13390420170512_12142420170512_12050020170512_114622