Menu Close

Išvykoje į Kauną – tarpukario architektūra ir… muilo gamyba

Gegužės 26 dieną puikiai besimokantys mokiniai lankėsi Kaune bei jo apylinkėse. 

Kaune, Laisvės alėjoje, mokinių laukė pažintis su tarpukario Kauno architektūra. Edukacinės programos metu mokiniai susipažino ne tik su svarbiausiais tarpukario Lietuvos reprezentaciniais objektais, bet ir sužinojo, kodėl tarpukario Kauno architektūra buvo įrašyta į preliminarųjį UNESCO paveldo sąrašą. Programos tikslas – patrauklia forma atskleisti tarpukario Kauno architektūros raidą, supažindinti su modernizmui būdingais sprendimais bei architektūriniais elementais. 

Antrąją kelionės dalį mokiniai praleido Raudondvario dvare, čia jie patys gaminosi ekologišką muilą. Edukacijos metu mokiniai susipažino su muilo atsiradimo istorija, sužinojo apie jo panaudojimą viduramžiuose bei šiuolaikiniame pasaulyje. Užsiėmimo metu dalyviai ne tik išmoko kūrybiškai maišyti ir derinti spalvas, bet ir – kaip tikri muilo gamybos ekspertai – kūrė savo receptą, formas ir muilo ornamentus. Visa kūrybinė erdvė kvepėjo įvairiais skoniais, kadangi savo muiliuką mokiniai kvėpino kvapiaisiais eteriniais aliejais. Pasigamintus muiliukus dalyviai vežėsi namo.

Mokiniai namo grįžo ne tik pasisėmę naujų žinių, įgiję naujų įgūdžių, bet ir kupini gerų emocijų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vita Sadauskienė

Nuotraukos Vitos Sadauskienės

Skip to content