Kostitucijos egzaminas gimnazijoje

2016-09-27, 9.00 val., kaip ir visoje Lietuvoje mūsų  gimnazijoje vyko Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas. Egzamine dalyvavo 17 IVb klasės ir 16 IVa klasės mokinių, besimokančių istoriją A lygiu, taip pat 3 IIb klasės  mokinės. Jau 10 kartą Lietuvoje organizuojamas Kostitucijos egzaminas – puiki proga pasitkrinti savo Konstitucijos žinias ir pasiruošti valstybiniam istorijos egzaminui, nes Konstitucijos išmanymą teks pademonstruoti ir laikant istorijos egzaminą. Be to, dalyvaudami šiame egzamine Lietuvos piliečiai parodo savo pilietinį brandumą ir meilę savo valstybei. Egzamine buvo tikrai nelengvų klausimų, labai panašių į tiesą atsakymų, iš kurių tik vienas buvo tas teisingasis. Labai gaila, kad  niekam nepavyko peržengti 24 taškų  ribos ir patekti į antrą turą. Tik vieno taško pritrūko IVa klasės mokinei Skaistei Ustilaitei. 22 taškus surinko IVb klasės mokinė Saulė Tolstych, po 21 – Laura Kasparavičiūtė, Daumantas Dalala, Goda Chmeliauskaitė iš IVb klasės, Kasparas Žostautas iš IVa klasės ir 8-10 klasių grupėje – Rūta Tamanauskaitė iš IIb klasės. Tikiuosi, Konstitucijos egzamino rezultatai bus paskata mokiniams atidžiau ir giliau pasidomėti pagrindiniu mūsų šalies įstatymu.

Renginio koordinatorė gimnazijoje istorijos mokytoja V. Urbelionienė