Kovo 11- osios šventė Motiejaus Šimelionio gimnazijoje

Gražu ir prasminga, kai bendruomenę suburia bendra veikla, o jos rezultatas tampa švente. Taip įvyko Motiejaus Šimelionio gimnazijoje, ruošiantis paminėti 29- ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines.

Šventės dalyvius, kovo 8 dieną susirinkusius į renginį ir sugiedojusius Lietuvos himną, pasveikino gimnazijos direktorius J.Kietavičius. Jo žodžiai apie būtinybę būti vieningiems, gerbti vieniems kitus sujaudino ir sutelkė bendruomenės narius. Meninė programa visiems dovanojo puikią nuotaiką. Džiugino skambios mokytojos E.Aliukonytės vadovaujamo mergaičių choro dainos. Tautinių šokių kolektyvas ( vadovė V.Klimaikienė ) linksmu ūpu užkrėtė visus į aktų salę susirinkusius žmones. Aštuntokių Redos ir Mantės atliekama muzika dovanojo rimtį ir susikaupimą. Puikūs skaitovai- Aurelijus, Monika, Dominyka, Gabrielė, Andrius, Kirilas- priminė, kad kelias į laisvę nebuvo lengvas, todėl sugrąžinta Nepriklausomybė itin brangi kiekvienam piliečiui. Moderniai skambėjo Ryčio ir Vitalijos atliekamas „Lietuvos istorijos repas“, kuris priminė dalyviams  svarbiausias tėvynės istorijos datas. Repą papildė aštuntokių Ivetos, Miglės, Gabijos ir Airidos sukurti ir atliekami šiuolaikiniai šokiai. Šventės leitmotyvas buvo poeto M.Martinaičio žodžiai: „Kas duoda Lietuvai/ panašumą į Lietuvą?“ Tad buvo pagirtina IIb klasės vaikinų- Kirilo, Andriaus, Sauliaus- iniciatyva sukurti filmuką, kaip į šį klausimą atsako bendruomenės nariai, pradedant darželinukais ir baigiant gimnazijos darbuotojais.

Visi šventės dalyviai pasipuošė mūsų trispalvės simboliais, kuriuos chorui padovanojo mokytojos padėjėja V.Baltrušaitytė su savo mokiniais, o skaitovams juos sukūrė mokytojos A.Balakauskienės vadovaujami mokiniai.

Kovo 11- osios šventė buvo pakili, šviesi, prasminga ir, anot mokytojos A.Leckienės, suvirpino širdį ir padėjo geriau suprasti Lietuvą.

Lietuvių kalbos mokytoja A.Markauskienė

IMG_9855IMG_9879IMG_9870IMG_9876IMG_9875