KUR GYVENA KNYGELĖS?

Balandžio 6 d. gimnazijos bibliotekoje apsilankė patys mažiausieji mūsų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai. Mažieji vaikučiai turėjo galimybę pamatyti, kur gyvena knygelės, apžiūrėti pilnas, gražiai surikiuotų knygų lentynas. Sužinojo, kad knygoms patinka turėti savo vietą lentynoje, kaip bibliotekoje galima ,,pasiskolinti“, pavartyti ir perskaityti knygelę, o vėliau ją grąžinti. Išsiaiškino, kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno, ką daryti, kad galėtų naudotis bibliotekos paslaugomis. Mokėsi mandagaus elgesio bibliotekoje.

Vaikams apžiūrint biblioteką buvo rastos pačios didžiausios knygos – tai „Neregėta Lietuva“, „Gyvūnai“, „Žemė“ bei „Žemės giesmė“. Visi jas pakilnojo ir įsitikino, kad jos yra labai didelės ir sunkios.

Mažieji nepamirš, jog su knyga reikia elgtis kaip su geriausiu savo draugu, ją vartyti ir skaityti kruopščiai nuplautomis rankomis, negalima seilėti pirštų ir lankstyti lapų kampų, nedera knygos puslapių teplioti įvairiais užrašais ir piešiniais, skaitomai vietai žymėti naudojamas skirtukas. Įtvirtinant kultūringo skaitymo taisykles darželinukai darė pirmąjį savo knygos skirtuką, kurį piešė ir dailinimo, žymėjo savo vardo pirmąja raide.

Vaikų labiausiai mėgstamos yra pasakos – nuostabios pamokančios istorijos, o filmukai vaikams jas pateikia smagioje ir įdomioje formoje. Susitikimo metu darželinukai klausėsi ir žiūrėjo pasaką „Varna ir sūris“. Pasakos spalvinga ir žaisminga animacija sušildė kiekvieno širdelę, o pasakų veikėjai kartu su vaikais leidosi į nepamirštamus nuotykius.

Darželinukai žaisdami žaidimą „Sušalę aktoriai“ galėjo pabūti įvairių pasakų, filmų herojais ir šiaip įvairių vaidmenų aktoriais: kempiniukais, supermenais, raganom, auklėtojom, policininkais, beždžionėlėm ir kt.

Tikimasi, kad nuotaikinga ir linksma darželinukų pažintis su biblioteka padės formuotis pirmiesiems mažylių kultūringo skaitytojo skaitymo įgūdžiams.

Bibliotekos vedėja Ineta Nebutova

Animuota pasaka Varna ir suris Pazintis su knygomis Skirtuko spalvinimas Sustinge aktoriai Zaidimas