Lapkričio 16 – Tarptautinė tolerancijos diena

“In a world of diversity, tolerance is a prerequisite for peace.”

“Šiame įvairovės pilname pasaulyje tolerancija yra būtina, norint gyventi taikiai.” Šiais žodžiais pradeda savo kreipimąsi į tautas UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova.

Šią dieną gimnazijoje pakvietėme paminėti atliekant labai skirtingas užduotis ar misijas. Gimnazijos antro aukšto foje mokinių ir mokytojų laukė tolerancijos fotostudija – čia, tapus kažkuo kitu, pavyzdžiui, žydu, juodaodžiu, musulmone, senuku bei kitais personažais ir nusifotografavus, galime išreikšti savo palaikymą kitos rasės, tikėjimo, lyties, kitokio kūno sudėjimo žmonėms. Stendą parengė IIa ir IIc klasės mokiniai, jiems talkino istorijos mokytoja Vaiva Urbelionienė.

20161117_102228

Tradiciškai, etikos pamokose, šią dieną daug kalbama apie toleranciją bei mokiniams yra siūloma išreikšti savo toleranciją pačių sukurtais piešiniais bei plakatais. Už šią veiklą atsakinga mokytoja Daiva Prakapaitė.

20161117_102405

Kitos veiklos, kurias gali pasirinkti atlikti mokiniai, yra skrajučių, paneigiančių stereotipus gamyba bei barkoduose užkoduotų citatų apie toleranciją paieška mokyklos teritorijoje. Taip pat galima pasirinkti išversti UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos kreipimąsi dėl tolerancijos dienos minėjimo į lietuvių kalbą.

Šiuo renginiu moksleiviams pasiūlėme naujovę – už dalyvavimą veiklose gauti elektroninį pasiekimų ženkliuką. Mokslo metų pabaigoje tokie ženkliukai virs pažymėjimais, patvirtinančiais mokinio gebėjimus, pasiekimus, indėlį į bendrą veiklą. Šią idėja mums pasiūlė UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklas ir šiuo metu yra rengiami bendri ženkliukai su UNESCO organizacija, kurie netrukus bus pasiūlyti tiek mūsų mokyklos mokiniams, tiek mokytojams, kaip galimybė fiksuoti savo indėlį į bendras veiklas. Tolerancijos dienos ženkliukai yra bandomieji, skirti išbandyti www.badgecraft.eu platformą. Už šių ženkliukų parengimą atsakinga anglų kalbos mokytoja Neringa Šakinienė.

Aktyviausius mokinius žiemą pakviesime į pamoką su JAV Ambasados Lietuvoje atstovu. Vasarą pažadą dėl tokio susitikimo galimybės gavo mūsų gimnazijos mokiniai, dalyvavę Baltijos šalių tolerancijos stovykloje, kurią finansavo Amerikos ambasada.