„Lietuvių kalbos savaitė“

Balandžio 3-7 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tradicinė „Lietuvių kalbos savaitė“. Visą savaitę mokiniai varžėsi  dalyvaudami įvairiuose konkursuose ir viktorinose. Antro aukšto foje buvo eksponuojamas 7b kl. (mokytoja A.Markauskienė) integruotas literatūros ir geografijos projektas „Kelionių magija“. Trečiame aukšte  buvo stendai, skirti „Lietuvių kalbos savaitei“, bei mokytojos V.Miliauskienės mokinių perengta kalbos kultūros piešinių ekspozicija „Gerbkime žodį“.

Penktadienį II-IV klasių gimnazistai klausėsi Kauno mažojo teatro aktoriaus Alvydo Brunalo skaitomų V.Mačernio eilių.

Po pamokų gimnazijos aktų salėje vyko baigiamoji „Lietuvių kalbos savaitės“ dalis. Renginį šokiu pradėjo IVb kl. mokinės Guoda  Chmeliauskaitė ir Urtė Urmulevičiūtė. Po to  „Lietuvių kalbos savaitės“ projekto koordinatorė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Urmulevičienė, padėkojo visiems, dalyvavusiems konkursuose bei viktorinose. Gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius pasidžiaugė  mokiniais, dalyvavusiais konkursuose, ir padėkojo lituanistėms, organizuojančioms šį projektą jau penkioliktus metus. Direktorius akcentavo, kaip svarbu išsaugoti gimtąją kalbą,  ją puoselėti.

Buvo įteikti  padėkos raštai bei dovanėles nugalėtojams. Dailyraščio konkursas: I – Elinga Doškutė 5c, II – Reda Urvakytė 6b, III – Ieva Abramovič 6b; Kalbos viktirina: I – 7c kl. komanda, II – 7b kl. komanda, III – 7a kl. komanda; Literatūrinė viktorina: I- 8a kl. komanda, II – 8b kl. komanda, III – 8c kl. komanda; konkursas „Raštingiausias mokinys (I-II kl.)“: I – Agnė Tomaševič Ia, II – Arminas Kuncas IIa, III – Aistė Tamašauskaitė Ia; konkursas „Lietuvių kalbos žinovas“: I – Auksė Podrezaitė IVa, II – Viltė Nareikaitė IIIb, III –  Adrija Naskauskaitė IVb.

Taip pat padėkos raštai buvo įteikti ir mokiniams, dalyvavusiems įvairiuose mokyklos bei rajono literatūriniuose ar kalbiniuose konkursuose.

Po oficialiosios renginio dalies smuiku tango griežė Artūras Skripūnas (8a kl.), Julija Sava (5c kl.) deklamavo S.Gedos eilėraštį, 5c kl. mokinys Rytis Stanišauskas dainavo pritariant gitarai ( Dominyka Černevičiūtė IIb kl.), 6c kl. mokiniai trankiai šoko lietuvių liaudies šokius, o renginį smagiomis dainomis baigė buvę mūsų gimnazijos mokiniai Benignas Grybauskas ir Julita Zacharevskaja su savo draugais.

Primename,  kad š.m. gegužės mėn. visi pirmų vietų laimėtojai vyks į Marijampolę, ten susitiks su Marijampolės Sūduvos gimnazijos „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojais. Mokiniams bus surengta bendra ekskursija į po Marijampolę ir jos apylinkes.

Projekto koordinatorė Jovita Urmulevičienė

20170405_09224917887186_281013675659209_1250866748_o20170405_10181520170405_11131520170407_13265120170407_13215120170407_131551