Menu Close

„Lietuvių kalbos savaitė“

Balandžio 24-27 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tradicinė „Lietuvių kalbos savaitė“. Mokiniai varžėsi dalyvaudami įvairiuose konkursuose ir viktorinose, kur reikėjo ir žinių, ir kūrybiškumo, ir greitos reakcijos. Džiaugiamės visais, dalyvavusiais ir sveikiname šių metų nugalėtojus:

Mįslių mūšis: I – 5b (IIgr.) kl. komanda, II vieta – 5b (Igr.) kl. komanda, III vieta 5a kl. (I gr.) komanda.

Dailyraščio konkursas: I – Auksė Alkauskaitė 6c , II – Goda Martinkėnaitė 6a, III – Armandas Sabinas 6b.

Kalbos viktorina: I – 7b kl. komanda, II – 7a kl. komanda, III – 7c kl. komanda.

Literatūrinė viktorina: I- 8b kl. komanda, II – 8a kl. komanda, III – 8c kl. komanda.

Konkursas „Raštingiausias mokinys“ (I-II kl.): I – Agnė Jurkevičiūtė Ib, II – Aurėja Kolenda IIa, III – Emilija Simanavičiūtė Ib.

„Protmūšis“ (III-IV kl.): I – Gertrūda Gerasimovičiūtė IVa, II – Gabija Sudnikovičiūtė IIIb, III –  Emilija Bajanova IIIa.

Balandžio 26 d. Ia, Ib ir IIb kl. mokiniai Lentvario miesto bibliotekoje klausė prof. D.Kauno pranešimo „I.Simonaitytės asmenybės ir kūrybos kaitos pakopos“. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Mažosios Lietuvos istorija bei I.Simonaitytės asmenybe. Prof. D.Kaunas gimnazistams atvežė parodyti Mažosios Lietuvos vėliavą, Klaipėdos krašto tautinio kostiumo atributą – delmoną, kuris buvo pagamintas pagal autentišką, eksponuojamą Klaipėdoje, Mažosios Lietuvos muziejuje. Taip pat mokiniai turėjo galimybę ne tik išvysti, bet ir pavartyti pačios I.Siminaitytės mamos giesmyną.

Primename,  kad š. m. gegužės 19 d. visi pirmų vietų laimėtojai susitiks su Marijampolės Sūduvos gimnazijos „Lietuvių kalbos savaitės“ nugalėtojais. Mokiniams bus surengta bendra pažintinė-edukacinė  ekskursija Dzūkijoje.

Projekto koordinatorė Jovita Urmulevičienė

Nuotraukos Jovitos Urmulevičienės

Skip to content