„Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikai – 50“

2022-uosius LR Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais. 1972 metų kovo 19 dieną pogrindyje pradėtas leisti leidinys „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika“. Kronikos metai svarbūs mums visiems istorinės atminties išsaugojimo ir įprasminimo aspektu.  Nepaisant griežtos cenzūros, „Kronika“ buvo leidžiama ir platinama net 17 metų ir tapo neatsiejama Lietuvos istorijos dalimi, reikšmingai prisidėjusia prie Sąjūdžio ir Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo.

Minėdami šią sukaktį gimnazijos bibliotekoje paruošėme parodą, įsigijome Danguolės Gervytės knygą „Kronika. Slaptos knygos istorija“, pakvietėme mokinius į šios temos pristatymus, kuriuos vedė patys mokiniai. Visą savaitę vyko integruotos tikybos – etikos – istorijos pamokos.

„Pamokų tikslas buvo supažindinti mokinius su LKB kronikos istorija. Kronika buvo leidžiama ne taip seniai, laikotarpiu, kurį dar gerai prisimena mūsų tėvai ir seneliai. Pajutau, kad mokomės kartu. Aš išbandžiau save, nes papasakoti istoriją penktokui ir perteikti tą pačią istoriją dešimtokui – iššūkis. Ieškojau bendros kalbos su mokiniais, tikromis Kronikos spausdinimo ir slapto gabenimo į Ameriką istorijomis norėjau paliesti mokinių širdis.“

Savo mintimis dalijosi Kristina Švilpauskaitė

Parodą organizavo tikybos mokytoja Rasuolė Vaškevičienė, istorijos mokytoja Regina Bučinskienė, knygos pristatymus vedė bibliotekos vedėja Laima Lukšienė, teminius pristatymus paruošė ir vedė mokinės Kristina Švilpauskaitė, Rytė Kuzmickaitė ir Viktorija Juškaitė.

Bibliotekos informacija

Nuotraukos Laimos Lukšienės