Mano tėvynė –Lietuva

Vasario devynioliktą dieną darželio salėje vyko renginys „Mano tėvynė – Lietuva“. Vaikai ir pedagogai, pasipuošę tautiniais drabužiais, paminėjo Lietuvos 100 –ąjį gimtadienį.

Lietuvos grožį: upes, ežerus, pilis, žaliuojančius miškus,- paminėjo eilėraščiuose, dainose ir rateliuose. Auklėtoja Genutė padeklamavo eilėraštį apie Lentvarį. Tai miestas, kuriame gyvename. Vėja ir Deimantė deklamavo eilėraščius apie gimtinę Lietuvą ir jos trispalvę. Visi drauge padeklamavo V. Kaušynaitės eilėraštį „Mano Lietuva“, kuriame atsispindėjo Gedimino pilis, Senieji Trakai, Baltijos jūra ir lėtai per pievas besirangantis Nemunas. Auklėtojos, pritariant vaikams, padainavo dainą „Graži Lietuva“. Auklėtoja Agnė pabrėžė, kad Lietuva prasideda nuo artimiausių žmonių: mamos , tėvelio, močiutės, senelio ir kitų artimų žmonių. „Mes šiandiena kalbame apie Tėvynės Lietuvos meilę,  bet žinokite, kad karščiausia ir stipriausia yra mamytės meilė,kuri jus migdo,  minkštą patalėlį kloja, lopšines dainuoja, kad miegelis būtu saldus ir ramus. Dėkokime mūsų mieloms motinėlėms, kad taip rūpestingai mus globoja. Būkite laimingi, vaikai, turėdami tą brangenybę – mielą mamą, – kalbėjo auklėtoja. Vaikai ir auklėtojos padainavo dainą „Aš širdyje labai myliu savo mamą“. Auklėtoja Dalė sakė, kad Lietuvos pievose skraido daug bitučių, kurios renka mums medų ir pasiūlė vaikams pažaisti žaidimą „Bitelė“. Po to vaikai žaidė liaudiškus žaidimus „Šiaudų batai“, „Graži mūsų šeimynėlė“.

Lietuvoje žmonės ne tik audžia drobes, rankšluoščius, juostas, bet ir kepa ruginę duoną. Duona yra vienintelis patiekalas, kuris niekada neatsibosta, todėl ją reikia branginti, todėl buvo atnešta ruginė duona, kurios visi paragavo.

Auklėtojos dėkojo vaikams už pastangas ruošiantis renginiui, jų šeimų nariams už tautiškumo puoselėjimą, palaikymą ir dalyvavimą.

Auklėtoja Genė Janulevičienė

20180219_101646