Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamento veiklą skatinimas

Gruodžio 9 d. gimnazijoje startavo Lietuvos teisės instituto vykdomas projektas „Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamento veiklą skatinimas“. Projekte dalyvauja 20 mokyklų iš visos Lietuvos, po 2 iš  kiekvienos apskrities. Pagrindinis projekto tikslas paskatinti domėtis Europos parlamento veikla ir pagerinti moksleivių teisines žinias apie Europos parlamento vaidmenį ir funkcijas. Projektą sudaro dvi dalys:

1. LTI sukurtos ir organizuotos 3 mokymų ir dirbtuvių sesijos moksleiviams Lietuvoje skirtingomis temomis, susijusiomis su Europos parlamentu ir jo veikla. Šios sesijos suteiks ne tik galimybę interaktyviai ir įdomiai sužinoti EP funkcijas, bet ir galimybę patikrinti savo iš anksto susidarytą nuomonę, mitus, užduoti dominančius klausimus lektoriams.
  2. Finalinis renginys – moksleivių žinių konkursas, kur mokyklos varžysis tarpusavyje demonstruodamos projekto metu įgytas žinias apie EP ir Europos Sąjungos teisinį reguliavimą. Laimėtojų komanda bus apdonvanota prizu – kelione į Europos Parlamentą.

Gruodžio 9 d.  Lietuvos teisės instituto Teisinės sistemos tyrimų skyriaus vedėja-tyrėja Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė skaitė paskaitą tema „Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos parlamente“. Lektorė pateikė daug vertingos informacijos apie Europos parlamento institucija ir jų funkcijas, lygino Europos Parlamentą su nacionaliniu parlamentu – Seimu. Savo paskaitą pagyvino vaizdingu pristatymu. Paskaitos klausė virš 50 I-II kl. moksleivių.

Projektą remia Eoropos Parlamentas ir Teisingumo ministerija.

Projekto koordinatorė gimnazijoje istorijos mokytoja Vaiva Urbelionienė