Menu Close

Mūsų protėvių simboliniai ženklai

Simboliniai ženklai ne tik ką nors nurodo, bet ir atskleidžia esmę. Jų forma ir prasmė susijusi su reiškinio esmės suvokimu. Ne kiekvienas ženklas yra simbolis, bet visi simboliai yra ženklai. Simboliniai ženklai negali egzistuoti savarankiškai. Jie yra neatskiriami nuo to, ką simbolizuoja. Pavyzdžiui, knyga gali simbolizuoti žinias, kraujas – gyvybę, žvakelė – šviesą, kryžius – pasaulio sandarą.

Baltų simboliniai ženklai – tai pati seniausia ir labiausiai lakoniška energijos ir informacijos išraiškos forma. Specifinis kiekvieno ženklo poveikis yra susijęs su gamta, pasąmone, mintimi… Ženklai savo energetika geba keisti daiktų pobūdį, jų esmę, daryti įtaką aplinkai, žmonėms bei įvykiams.

Technologijų pamokose II-ųjų klasių mokiniai nagrinėjo ženklus ir simbolius. Mokiniai, įsigilindami į mūsų protėvių simbolius nagrinėjo saulės, mėnulio, vėjo, ugnės, žvaigždės, žemės, svastikos, kryžiaus, žirgo, gaidžio, elnio devyniaragio, žalčio, šulinio ir kt. prasmę, pasirinko pagaminti dangaus simbolius. Kūrė eskizus, atliko techninius piešinius bei jų šablonus perkelė ant pagrindo (medinės plokštės,) išpjovė ir nudažė savąjį simbolį.

Mokiniai, atlikdami užduotis, prisilietė prie protėvių dvasios, jautė pasitenkinimą kurdami.

Parodą parengė II kl. mokiniai ir technologijų mokytoja Laura Stankaitienė.

Nuotraukos Lauros Stankaitienės

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą