Menu Close

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi?  Ieškokime atsakymų kartu.

Tvarumo sąvoka pirmą kartą pavartota 1987 m. Jungtinių Tautų organizacijos ataskaitoje „Mūsų bendra ateitis“ (angl. “Our common future“), kurioje išskirtas tvaraus vystymosi strategijos siekis – harmonijos palaikymas tarp žmonių, gamtos bei visuomenės tarpusavio santykių. Tvarus vystymasis – tai daugialypis įsipareigojimas pasiekti geresnę visų žmonių gyvenimo kokybę (Bendoraitienė ir Šimkutė, 2016). Šiukšlių rūšiavimas, plastiko atsisakymas bei keitimas daugkartinio naudojimo priemonėmis, antrinių žaliavų naudojimas savo kūrybiniams sumanymams įgyvendinti ir kt. Kviečiame bibliotekai atsiųsti savo įgyvendintų sumanymų nuotraukas tvarumo tema, pvz.: lesyklėlės, rankdarbiai ir kt.

Gimnazijos biblioteka puoselėja tvarumo idėjas: atsisakėme popierinių formuliarų (skaitytojų kortelių), aptarnaujame skaitytojus naudodami MOBI sistemą, bibliotekos fondas vedamas į elektroninį katalogą. Atsinaujinusi biblioteka taip pat kviečia mokinius ir mokytojus naudotis Smart lenta, ši technologija padeda atlikti daug užduočių nenaudojant popieriaus. Be to, nuolat skatiname perskaitytas naujas knygas dovanoti bibliotekai, nes perskaičius, knygą laikyti namie atrodo neracionalu. Tad kodėl gi jų neišleisti į tolesnį gyvenimą? Leiskime savo knygoms toliau džiuginti visą gimnazijos bendruomenę. Siūlykite idėjas, kaip galėtume sukurti atvirą skaityklą III-ame gimnazijos aukšte.

Žingsnis po žingsnio mes galime prisidėti prie tvarios aplinkos puoselėjimo, pradėdami nuo savęs, nuo kasdienių savo įpročių!

Bibliotekos vedėja Laima Lukšienė

2022 m. balandžio 26 d. 

kviečiami 5-tų klasių mokiniai dalyvauti proto mūšyje „Tiesa ar melas“:
per 2 pamoką – 5a klasė,
per 3 pamoką – 5b klasė,
per 5 pamoką – 5c klasė.

Proto mūšį paruošė ir organizuoja 6a klasės mokiniai ir anglų kalbos mokytoja Vita Sadauskienė

———

2022 m. balandžio 27-29 dienomis

 biblioteka kviečia dalyvauti edukaciniame žaidime „Knygos kodas“. 

Pažadame, žaisdami „Knygos kodą“, turėsite gerokai pasukti galvą.
Edukacinį žaidimą kviečiame žaisti gimnazijos bibliotekoje per klasės valandėles.

Registracija el. p. laima.luksiene@simelioniogimnazija.lt

 

Skip to content