Menu Close

Netradicinė istorijos pamoka Panerių memoriale

1943 m. rugsėjo 23-iąją buvo likviduotas didžiausias Vilniaus getas. Minint 80-ąsias holokausto metines Lentvario M.Šimelionio gimnazijos 6-8 klasių mokiniai apsilankė Panerių memoriale. Aplankė didžiausią nacių režimo organizuotų ir vykdytų masinių žudynių vietą Lietuvoje. 1941-1944 m.vokiečių saugumo policijai ir SD pavaldus Vilniaus Ypatingasis būrys čia sušaudė daugiau kaip 100000 žmonių,kurių dauguma buvo Vilniaus regiono žydai. Paneriuose taip pat buvo sušaudyta lenkų pogrindžio organizacijų narių ,sovietinių karo belaisvių, 84 Lietuvos vietinės rinktinės kariai, grupė romų ir kitų vietos gyventojų. Mokiniai aukoms atminti uždegė žvakę ir padėjo akmenukų su žydų vardais.

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė

Nuotraukos Reginos Bučinskienės

Skip to content