NORDPLUS JUNIOR PROJEKTAS LENTVARIO MOTIEJAUS ŠIMELIONIO GIMNAZIJOJE

Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija 2016-2018 m.m. vykdys tarptautinį Nordplus Junior projektą „Together we can do it! – the next generation of social entrepreneurs“ („Kartu tai galime įveikti! – kita socialinių antreprenerių karta“).
Šio projekto idėja kilo 2015 m. lapkričio 10-11 dienomis Rygoje vykusio kontaktinio seminaro “Hands on International Cooperation”, skirto užsienio partnerių paieškai Nordplus, Erasmus+ projektams bei kitų formų bendradarbiavimo su užsienio mokyklomis užmezgimui, metu. Seminare dalyvavo 8 šalių mokyklų atstovai, kurie dalinosi idėjomis apie galimus projektus, susipažino su programų reikalavimais, prioritetais bei atrankos kriterijais. Seminaro metu Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius bei anglų kalbos mokytoja Neringa Šakinienė užmezgė ryšius su Danijos Vester Skerninge Friskole ir Latvijos Strenču novada vidusskola mokykloms, kurios kartu parengė Nordplus Junior programos moksleivių mainų projektą 2016-2018 mokslo metams.
Projekto tikslai – supažindinti moksleivius su įvairiais metodais, padedančiais perprasti bei spręsti įvairias vietos problemas, įtraukti moksleivius į socialines veiklas bei įgalinti juos tapti kita socialinių verslininkų karta, skatinti moksleivių lyderystės ir verslumo įgūdžius.
Projekto metu vyks visų trijų šalių moksleivių mainai. Pirmasis projekto dalyvių susitikimas vyks Latvijoje 2017 metų pavasarį, antrasis – Danijoje 2017 rudenį ir paskutinis susitikimas vyks Lietuvoje 2018 pavasarį. Projekte dalyvaus 8-10 klasių moksleiviai.
Visų trijų susitikimų metu moksleiviai tarptautinėse komandose tyrinės 5-6 vietos problemas ar iššūkius bei pateiks galimus problemų sprendimo kelius ir būdus. Šie pasiūlymai bus pristatyti vietos bendruomenės atstovams. Projekto eigoje vietos moksleiviai parengs ataskaitas, kiek ir kaip buvo atsižvelgta į moksleivių pasiūlymus. Projekto metu taip pat ketinama parengti gairių rinkinį kitoms mokykloms, kurios taip pat norės, kad jų moksleiviai aktyviai įsitrauktų į vietos problemų sprendimą bendradarbiaujant su savo vietos bendruomenėmis.