Paminėta tarptautinė filosofijos diena

„Labiausiai nesuvokiama pasaulyje yra tai, kad tas pasaulis yra suvokiamas“

Einšteinas

Gimnazijos II–ojo aukšto fojė lapkričio 15-26 d. vyko paroda, skirta paminėti UNESCO tarptautinei filosofijos dienai.

Filosofija (gr. philosophia – phileo „myliu“ + sophia „išmintis“ ) – tai mokslas, tiriantis gamtos, visuomenės, mąstymo raidos dėsnius. Visais laikais filosofai bando atsakyti į klausimus: kaip sukurtas pasaulis? Kokia gyvenimo prasmė? Kaip turime gyventi? ir pan.

Parodoje buvo pristatomi gimnazijos III–IV klasių mokinių dailės pamokose piešti filosofų portretai. Lapkričio 15–19 d. etikos pamokose 5-8 kalsių mokiniai buvo supažindinami su įžymiais Lietuvos filosofais ir filosofija, skatinami pabūti filosofais, diskutuoti ir atsakyti į filosofinius klausimus: Kas yra tiesa? Kas yra žmogus? Kas yra menas? I–IV klasių mokiniai pamokose stebėjo garsių lietuvių filosofų diskusijas apie klasikinės ir šiuolaikinės filosofijos problemas – būtį, laiką, gėrį, grožį, tiesą, laisvę, tikėjimą, kasdienybę ir kt.

Etikos mokytoja Daiva Prakapaitė