Pamoka gimnazijos bibliotekoje ,,Mūsų laisvė užaugo“

Sausio 13 d. 8 val. gimnazijos languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės, skirtos žuvusiems Laisvės gynėjams. Išlaikydami visus saugumo reikalavimus, susirinkome į pamoką ,,Mūsų laisvė užaugo“. I – II SUP klasės mokiniai su  Vilma Baltrušaityte paruošė  šios dienos simbolį – Neužmirštuoles, kurias įsegė renginio dalyviams. Norėdami mokiniams perteikti 1991 m. sausio mėnesio atmosferą, demonstravome įvykių nuotraukas, klausėmės Kipro Mašanausko dainos ,,Lietuva“ ir dalinomės savo liudijimais.

Tą lemtingą naktį gimnazijos direktorė, būdama dar studentė, su savo draugais dalyvavo prie televizijos bokšto, savo akimis matė tankus, kareivius ir beginklių žmonių pasipriešinimą. ,,Niekas netikėjo, kad bus panaudoti ginklai, o tuo labiau tankai. Ginkluoti kareiviai veržėsi per žmonių minią, akino ryškūs prožektoriai, griaudėjo sprogimai, spūstis, ir tuo metu atrodė svarbiausia išsilaikyti ant kojų, nepargriūti, nes minia ir sunkioji technika galėjo sutraiškyti“. Dalinosi prisiminimais Vida Lesauskienė.

I-II SUP klasių mokiniai perskaitė istorijos mokytojos Jūratės Baltrūnienės paruoštą medžiagą: kiekvieno žuvusiojo vardą, pavardę, amžių, iš kurio Lietuvos miesto atvažiavęs, kaip žuvo. Mokytojos Valentina Denaitienė, Birutė Vyližinska , bibliotekininkės Irena Malachova ir Laima Lukšienė taip pat pasidalino prisiminimais. Žiūrėdami mokiniams į akis, galime džiaugtis ir didžiuotis – ,,Mūsų laisvė užaugo“, o karantino apribojimai – tai  tik menkas išbandymas.

Vilma Baltrušaitytė ir Laima Lukšienė