Menu Close

Pavasario sporto diena

Penktadienio popietę, pasibaigus pamokoms, mūsų gimnazijoje vyko kasmetinė pavasario sporto diena, kurios tikslas – lavinti įgimtus mokinių fizinius gebėjimus, padėti jiems patirti judėjimo džiaugsmą, gerinti sveikatą, ugdytis savigarbą, skatinti domėtis savo fiziniu pajėgumu ir jį stiprinti. Mūsų ugdytiniai susirinko ne rungtyniauti ar išbandyti jėgas tarpusavyje, bet įrodyti sau, kad sveikatai palankaus fizinio pajėgumo rodikliai jiems yra pasiekiami. Mokiniams, besimokantiems pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, reikėjo atlikti šešis fizinio pajėgumo testus: „Flamingas“ (pusiausvyrai nustatyti), „Sėstis ir siekti“ (lankstumui įvertinti), „Šuolis į tolį iš vietos“ (kojų raumenų jėgai nustatyti), „Kybojimas sulenktomis rankomis“ (raumenų ištvermei patikrinti), „10 x 5 m bėgimas šaudykle“ (greitumui, vikrumui įvertinti) ir „20 m bėgimas šaudykle“ (širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumui nustatyti).

Dalyviai rinkosi gimnazijos pirmojo aukšto fojė, kur vyko dalyvių registracija, kiekvienas registravęsis gavo asmeninę kortelę, kurioje vėliau bus įrašomi jo rezultatai. Nutilus registracijos šurmuliui, renginio dalyviai trumpam susirinko į sporto salę išklausyti šventės organizatorių padrąsinimų, sveikinimų, saugaus elgesio priminimų ir kitų rekomendacijų, atliekant „Eurofito“ testus. Pagal sudarytą sporto renginio tvarkaraštį dalyviai išsiskirstė į skirtingas erdves (gimnazijos kiemas, stadionas, gimnastikos klasė, sporto salė ir kt.) atlikti numatytų testų.

Puiki nuotaika, bendrystės jausmas, sportinis azartas, susikaupimas bei kova su savimi lydėjo dalyvius viso renginio metu, o daugelio rezultatai buvo ženkliai geresni, nei įprastai praktikuojantis ir atliekant testus. Prie gerų rezultatų taip pat prisidėjo pozityvus emocinis nusiteikimas bei puikus mokytojų palaikymas ir motyvavimas, kai kurie mokytojai ir patys išbandė jėgas, parodydami puikų pavyzdį mokiniams. Labai džiaugiamės ir dėkojame kolegoms už pagalbą teisėjaujant, įvertinant ir fiksuojant mokinių testų rezultatus. Taip pat dėkojame ir gimnazijos mokiniams, talkinusiems šiame renginyje.

Ačiū visiems dalyviams už bendrystę, gerą nuotaiką, pozityvų požiūrį, turiningai ir aktyviai praleistą laiką. Moksliškai jau seniai įrodyta, kad aktyvi fizinė veikla ne tik padeda išlaikyti gerą savijautą ir sveikatą, bet geriau aprūpina smegenis deguonimi, dėl kurio ženkliai gerėja ir protinė veikla.

„Fiziniai pratimai pagerina mūsų nuotaiką, savijautą, stimuliuoja emocinį intelektą, kuris yra labai svarbus norint mokytis, greitai priimti sprendimus, gerai jaustis. Fiziniai pratimai skatina žmones bendrauti“, – teigia LSU profesorius A. Skurvydas.

Fizinio ugdymo metodinė grupė

Nuotraukos Ramutės Kontorovičienės

Skip to content