Menu Close

Pavasario sporto šventė

Gegužės 24 dieną vyko kasmetinė gimnazijos mokinių pavasario sporto šventė, kurios tikslas – lavinti mokinių įgimtus fizinius gebėjimus, padėti jiems patirti judėjimo džiaugsmą, gerinti sveikatą, ugdytis savigarbą, skatinti domėtis savo fiziniu pajėgumu ir jį stiprinti.

Šį kartą gimnazijos mokiniai susirinko ne rungtyniauti ir išbandyti jėgas tarpusavyje, bet įrodyti sau, kad sveikatai palankaus fizinio pajėgumo rodikliai jiems pasiekiami. Mokiniams, besimokantiems pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, reikėjo atlikti šešis fizinio pajėgumo testus: „Flamingas“ (pusiausvyrai nustatyti), „Sėstis ir siekti“ (lankstumui įvertinti); „Šuolis į tolį iš vietos“ (kojų raumenų jėgai nustatyti), „Kybojimas sulenktomis rankomis“ (raumenų ištvermei patikrinti), „10 x 5 m bėgimas šaudykle“ (greitumui, vikrumui įvertinti), „20 m bėgimas šaudykle“ (širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumui nustatyti).

Pasibaigus pamokoms, antradienio popietę 5-8 ir I ir III gimnazinių klasių mokiniai rinkosi į gimnazijos pirmojo aukšto fojė, kur vyko dalyvių  registracija, o  kiekvienas registravęsis gavo asmeninę kortelę, kurioje buvo įrašomi jo pasiekti rezultatai.  Po registracijos šurmulio, šventės dalyviai trumpam susirinko į sporto salę, išklausyti šventės organizatorių padrąsinimų, sveikinimų, saugaus elgesio priminimų ir kitų rekomendacijų, atliekant „Eurofito“ testus. Pagal sudarytą šventės tvarkaraštį dalyviai išsiskirstė į skirtingas erdves (gimnazijos kiemas, stadionas, gimnastikos klasė, sporto salė ir kt.) atlikti numatytų testų.

Puiki nuotaika, bendrystės jausmas, sportinis azartas, susikaupimas bei kova su savimi lydėjo dalyvius viso renginio metu, o daugelio rezultatai buvo ženkliai geresni, nei įprastai praktikuojantis ir atliekant testus. Prie gerų rezultatų taip pat prisidėjo pozityvus emocinis nuteikimas bei puikus mokytojų palaikymas ir motyvavimas. Labai džiaugiamės ir dėkojame kolegoms už pagalbą  teisėjaujant, įvertinant ir fiksuojant mokinių testų rezultatus. Taip pat dėkojame ir gimnazijos mokiniams talkinusiems šioje šventėje.

Labai norime pasidžiaugti ir pasveikinti 5c ir 6a klasės mokinius, kurie absoliučiai visi dalyvavo testavime ir beveik visi sėkmingai pasiekė sveikatai palankaus fizinio pajėgumo rezultatų. Taip pat labai gausiai dalyvavo ir sėkmingai įgyvendino savo išsikeltus tikslus 5a, 6b, 6c, 7c bei 1-2 sp. klasių mokiniai.

Ačiū visiems dalyviams už bendrystę, gerą nuotaiką,  pozityvų požiūrį, turiningai ir aktyviai praleistą laiką. Moksliškai jau seniai įrodyta ir pagrįsta, kad aktyvi fizinė veikla ne tik padeda išlaikyti gerą savijautą ir sveikatą, bet geriau  aprūpina smegenis deguonimi, dėl kurio gerėja ir protinė veikla. „Dalykai, kurie yra naudingi širdžiai, veikiausiai duoda naudos ir smegenims“, – teigė D. Jacobsas.

Fizinio ugdymo metodinė grupė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą