Piešinių parodoje – karaimų kultūros ženklai

Baigėsi nacionalinis mokinių piešinių konkursas „Tautinės tapatybės ženklai“, skirtas Lietuvos karaimų metams paminėti. Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai.  Net dešimt kūrybinių darbų, kuriuos sukūrė mūsų gimnazijos moksleiviai, šiuo metu eksponuojama konkurso piešinių parodoje LR II Seimo rūmų parodų galerijoje. Paroda veikia iki spalio 17 d.

Nors karaimų bendruomenė Lietuvoje yra gana maža (apie 200 žmonių) ir viešumoje akivaizdžiai matomų karaimų kultūros ženklų nėra daug, konkurso komisija džiaugėsi sulaukusi nemažai darbų iš įvairių Lietuvos miestų.

Organizatoriai pasakoja, kad kūriniai buvo gana įvairūs – atlikti įvairia technika (dažais, pieštuku, koliažo technika), vieni skirti vienam ar net keliems karaimų kultūros aspektams vienu metu, kiti – apmąstantys karaimų kultūros situaciją (nykimą, garbingą senovę, perėjimą į dabartį).

Konkurso laureate tapo Gabija Mokšeckaitė, specialiu  prizu buvo apdovanotas Emos Petkutės kūrinys. Seimo pirmininkės pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulienė laureatams įteikė diplomus ir atminimo dovanas. Jaunuosius menininkus sveikino Karaimų bendrijos pirmininkė Halina Kobeckaitė, Dailės mokytojų asociacijos pirmininkas Rimantas Kisielius ir kiti.

Konkursu buvo siekiama skatinti jaunimą giliau pažinti ir dailės kalba išreikšti savo santykį su karaimų istorine praeitimi, tradicijomis ir kultūra, ugdyti tautinę savimonę, puoselėti pagarbą kitoms kultūroms, pakviesti ieškoti netradicinių meninės raiškos formų. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC), Lietuvos karaimų kultūros bendrija ir Dailės mokytojų asociacija.

Dailės mokytoja metodininkė Asta Radimonienė

Nuotraukos Astos Radimonienės