Kviečiame paremti mūsų gimnazijos mokinių projektą ATRASK

Neseniai Lietuvoje pradėjo veikti visuomeninio finansavimo (crowdfunding) platforma Gabus.lt. Idėja ją sukurti Mantui Žalkauskui ir Kęstučiui Mačiulaičiui gimė po kelerių metų kūrybinio darbo mokyklose, pastebėjus, kad norėdami įgyvendinti unikalius ir įtraukiančius projektus, iniciatoriai dažnai pritrūksta net ir mažiausio kiekio finansų.
Šie du jauni vyrai nusprendė įtraukti visuomenę į šį procesą ir pasitelkti jos pagalbą ugdančiai veiklai klasėje vystyti. Gabus.lt platformos pagalba siekiama, kad kūrybingi mokytojai ir talentingi mokiniai galėtų drąsiai kurti bei realizuoti savo siekus, gaudami lengviau pasiekiamus resursus.
Mūsų gimnazijos 5b klasė kartu su istorijos mokytoja Vaiva Urbelioniene ir klasės auklėtoja Neringa Šakiniene vienos pirmųjų Lietuvoje pasiūlė Gabus.lt projektą, kurio finansavimui ieško rėmėjų.
Mūsų gimnazija – asocijuotoji UNESCO mokykla ir mums rūpi mūsų šalies ir kultūros paveldas. Per istorijos pamokas penktokai kaip tik mokosi senovės istorijos. Mokytis vien tik iš vadovėlio ir sąsiuvinio nėra labai įdomu, todėl nuspręsta ieškoti aktyvių mokymosi formų. Projektas ATRASK pasiūlys mokiniams galimybę apsilankyti muziejuje, kuriame eksponuojami neolito laikų keramikos radiniai. Apsilankę muziejuje ir nusipiešę ten eksponuojamų radinių eskizus, moksleiviai apsilankys keramikės Jurgitos Radžiūnaitės dirbtuvėje Trakuose. Čia, padedami profesionalios keramikės, bandys atkurti muziejuje matytus eksponatus ir papuošti juos neolito laikotarpiui būdingais ornamentais. Savo sukurtus gaminius moksleiviai fotografuos, aprašys ir pagamins knygą, kuri kartu su gaminiais bus saugoma mūsų gimnazijos istorijos muziejuje. Jame galės apsilankyti ir kiti mokyklos mokiniai, kai mokysis senovės istorijos. Čia jie galės pamatyti, kaip gyvai atrodo senovinių keramikos dirbinių replikos. Kadangi pradinių klasių mokiniai taip pat mokosi senovės istorijos ir jų pamokose taip pat kalbama apie keramiką, penktokai planuoja pravesti istorijos pamokas pradinukams. Pamokose jie naudos savo sukurtus darbus bei savo sukurtas užduotis.
Visus, kurie palaiko šią idėją, kvečiame prisidėti prie jos įgyvendinimo paremiant mus finansiškai. Nuoroda į mūsų projektą: http://gabus.lt/project/atrask/ .
Projekto organizatorės