Projekto, skirto Maironio 160-ioms metinėms, pristatymo savaitė

2022 metais minimos Maironio 160-osios gimimo metinės. Mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos  jau šių metų pavasarį  5-12 klasėse pradėjo vykdyti projektą šiai datai paminėti. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mokiniai susipažino su iškilia Maironio asmenybe, buvo skaitomi ir analizuojami poeto eilėraščiai,  per dailės pamokas mokiniai savo interpretacijas pateikė  piešdami eilėraščių iliustracijos. III-IV klasių mokiniai dalyvavo protmūšiuose, galėdami pasitikrinti žinias apie Maironį ir jo kūrybą.

Lapkričio 21-25 dienomis gimnazijoje vyko projekto pristatymo renginiai: Maironiui skirta paroda gimnazijos bibliotekoje, poeto kūrybos skaitymai per literatūros pamokas, mokinių kurtų iliustracijų paroda. Mokiniai galėjo dalyvauti virtualioje ekskursijoje Maironio muziejuje, o po to dalyvauti viktorinoje apie visų mylimą poetą. Kiekvienos klasės mokiniai juodojoje sienoje (antrame aukšte) užrašė savo mintis apie Maironį, jo svarbą jaunajai kartai. Savo žinias apie didįjį mūsų poetą pademonstravo ir gimnazijos mokytojai lietuvių kalbos mokytojos Ramunės Pivoraitės paruoštame protmūšyje. Visą savaitę gimnazijoje skambėjo Maironio vardas ir jo nuostabios eilės apie Lietuvą, jos praeitį, grožį. Poeto eilėraščiai dar kartą mums priminė, kokia graži ir skambi mūsų kalba, kokia brangi Lietuva Tėvynė.

Lietuvių kalbos mokytojos

Lietuvių kalbos mokytojų nuotraukos