Rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido diena

Rugsėjo 23 d. buvo sunaikintas Vilniaus getas senamiestyje.  Iki Antrojo pasaulinio karo Vilnius buvo vienas iš svarbiausių Europos žydų kultūros, mokslo, švietimo centrų. Vilniaus getas buvo įkurtas 1941 m. rugsėjo 6 d. Nežiūrint į siaubingas gyvenimo sąlygas gete buvo du chorai, simfoninis ir džiazo orkestrai, muzikos mokykla, teatras. Buvo sukurtos dvi pogrindinės organizacijos – JPO (Jungtinė partizanų organizacija) ir Jochelio Šeinboimo grupė ,,Dior“ (kova). Getas likviduotas 1943 m. rugsėjo 23-24 d. Iš 57 000 Vilniaus žydų, pasibaigus karui liko gyvi tik apie du tūkstančius.

Menora – septynšakė žvakidė. Ji laikoma vienu svarbiausiu judaizmo simboliu ir yra Izraelio valstybės simbolis, įtrauktas į valstybės herbą.

Istorijos mokytoja metodininkė Regina Bučinskienė