Menu Close

Sausio 13-oji Laisvės gynėjų diena

1991 m. lietuvių tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę. Laisvės gynėjų metines gimnazijos bendruomenė prisiminė žiūrėdama trumpametražinį filmą apie Sausio-13-ąją, uždegdama žvakutes, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį, vienybę.

Ryte ikimokyklinių ir priešmokyklinės grupių languose sužibo atminimo žvakelės – atminties ir vienybės simbolis. Vaikai puošėsi neužmirštuolių simboliais, bandė suprasti, kas yra laisvė, Tėvynė, ir kuo svarbi ši diena. 

M. Šimelionio gimnazijos kieme suliepsnojo Atminimo laužas, moksleiviai pagerbė žuvusiuosius už laisvę. Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Sausio 13-osios gynėjus, už Lietuvą ir jos laisvę. Minėjime ir mišiose dalyvavo 6b, 6c, 8c, I, II SUP klasių mokiniai. Gyvename laikotarpiu, kai šie žodžiai ir atmintis yra tiek pat svarbūs kaip ir prieš 32 metus. Ir tai puiki proga parodyti agresoriams, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Gimnazijos informacija

Nuotraukos Reginos Bučinskienės, Agnės Požarnenkovos 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą