Menu Close

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Į projektą įsitraukė apie 230 mūsų gimnazijos mokinių ir 11 mokytojų.

Tradiciškai Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu skaityti knygą. Skaitėme Patriko Svensono (Patrik Svensson) knygos ištrauką „Apie ungurius ir žmones“: ten, šiaurietiškoje gamtoje, tėvą ir sūnų jungia tylus bendrystės jausmas; skaitytojas kviečiamas leistis į autoriaus vaikystės prisiminimus šalia lėtai tekančios upės ir laukinio gluosnio.

Aktyviausia buvo skaitymų diena. Skaitymuose dalyvavo 5a, 5b, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, 8a, 8c klasių mokiniai, ačiū lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms Jovitai Urmulevičienei, Alinai Vaišvilienei, Ramunei Pivoraitei, Daliai Agintienei, Violetai Igorienei, Vilmai Zadirkienei, Vitalijai Miliauskienei. Pagrindinis skaitymų tikslas – skaitymo skatinimas, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimas, pažintis su Šiaurės šalių literatūra.

Bibliotekininkės Irenos Malachovos iniciatyva prie projekto prisijungė ir mūsų mažieji: „Žvaigždučių“, „Debesėlių“ ir priešmokyklinė grupės. Vaikai interaktyvioje lentoje tyrinėjo paveikslėlių knygą „Jei sutiktum lokį“, aut. Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup. Skaitėme ir kalbėjomės apie lokius, vėliau piešėme, dainavome ir šokome meškutės šokį: „Šokam šokam mes meškutę, Meška šoka kudlos dulka, Jei nešoktų nedulkėtų, Uch, uch, uch, uch“. Dėkojame muzikos vadovei Alinai Kveragienei, auklėtojoms Daivai Lakštauskienei, Linai Mokšeckienei ir Agnei Požarnenkovai.

Norėčiau pasidžiaugti ir mokinių atliktais darbais, Šiaurės šalių literatūros savaitei ruošėmės visą mėnesį. 5 a klasės mokinės Karina ir Adriana paruošė knygų parodą „Astridai Lindgren – 115“,  sudarė kryžiažodžius ir pakvietė į biblioteką savo klasės draugus dalyvauti parodos pristatyme, buvo smagių užduočių ir viktorina. Parodą „Gamta – Šiaurėje“ paruošė ir pristatė 6 b klasės mokiniai, o 6 a klasės mokinės Kotryna, Justė ir Kamilė paruošė bei vedė viktoriną apie Šiaurės šalis.

Džiaugiamės bendromis veiklomis – skaitymais, viktorinomis ir parodomis apie Šiaurės šalis. Žiema puikus laikas skaityti!

Bibliotekos vedėja Laima Lukšienė

Nuotraukos Irenos Malachovos, Agnės Požarnenkovos, Laimos Lukšienės

Skip to content