Menu Close

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 13-17 dienomis gimnazija  prisijungė prie tarptautinio skaitymo skatinimo projekto „Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Garsinis skaitymas, diskusijos apie Kalėdas Šiaurėje ir viktorina sujungė apie 200 mokinių ir 10 mokytojų.

Skaitymo balsu nuotykis prasidėjo dar prieš atverčiant knygą. Sumažinus apšvietimą ir uždegus kelias žvakes sukuriama įtraukianti atmosfera skaitymo balsu valandėlei. Mokiniai klausėsi, skaitė A.Lindgren „Emilis iš Lionebergos“ ištrauką apie Kalėdas. Vėliau 5b klasės mokiniai piešė Emilį, rašė jam linkėjimus 60-mečio proga.

Vyresni mokiniai tyrinėjo Šiaurės šalių Kalėdų tradicijas ir palygino jas su mūsų šalies papročiais. 

Prie projekto prisijungė ir geografijos mokytojos. Per pamokas 8c, 8b klasių mokiniai tyrinėjo žemėlapius. Ką žino apie Šiaurės šalis, pasitikrino viktorinoje, kurią paruošė IV klasių gimnazistės. 

Ačiū lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms, pakvietusioms mokinius nusikelti į Astridos Lindgren sukurtą Emilio pasaulį, ačiū geografijos mokytojoms už „keliones“ po Šiaurės šalis.

Raskite ir Jūs jaukią vietelę skaitymo džiaugsmui patirti!

Bibliotekos vedėja Laima Lukšienė

Nuotraukos Laimos Lukšienė

Skip to content