Menu Close

Skaitytojų klubas keliauja

2023 m. lapkričio 22 d.  gimnazijos Skaitytojų klubo mokiniai vyko į Vilnių. Dalyvavome keliose edukacijose ir smagiai leidome laiką Vilniaus senamiestyje.

Pirmiausia apsilankėme Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Čia mūsų laukė užsiėmimas, sudarytas iš dviejų dalių: ekskursija po visus 3 bibliotekos aukštus, o po to – žaidimas „Raizgalynės“. Edukacijos metu reikėjo surasti raidžių labirinte rašytojų pavardes, ištaisyti gramatines klaidas, o atlikus kitas užduotis atraizgyti smagius faktus apie rašytojus. Bibliotekoje mokinius nustebino knygų gausa ir įvairovė: žaidimai, audioskaitykla, filmų peržiūros palėpė, savarankiško mokymosi ir kūrybos erdvės.

Kita edukacija mūsų laukė Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje. Pravėrę vartus, įėjome į uždarą kiemelį. Tai vienas mažiausių Vilniaus senamiesčio kiemelių. Pakilome laiptais į memorialinius kambarius. Sužinojome, kad šiuose kambariuose lankėsi daug garsių žmonių: Vicas Kudirka, Jonas Basanavičius, Jonas Jablonskis ir kt. Vilniuje tuo metu gyveno tik 3 procentai lietuvių, tad lietuviai inteligentai pažinojo vieni kitus, dirbo bendrus darbus lietuvybei išlaikyti ir puoselėti. Sužinojome daug istorinių faktų apie lietuvišką spaudą. 1906 m. Marijos ir Jurgio Šlapelių Vilniuje atidarytas knygynas buvo vienas pirmųjų lietuviška spauda prekiavęs knygynas. M. Šlapelienės knygynas be pertraukos veikė 40 metų. Knygynas palaikė ryšius su įvairiomis mokslo, švietimo, kultūros institucijomis, knygos iš čia keliaudavo ne tik į atokiausius Lietuvos kampelius, bet ir į įvairias kitas šalis, kur gyveno lietuviai.

Toliau po sostinę keliavome pėsčiomis, todėl galėjome išarti apžiūrėti kalėdinėmis dekoracijomis pasipuošusį Vilnių. Aplankėme Katedros aikštę, Vinco Kudirkos aikštę, užsukome ir į „Vagos“ knygyną. Eidami Vilniaus gatvėmis grožėjomės papuoštomis vitrinomis ir taip pro Rotušės aikštę nuėjome iki J.Basanavičiaus paminklo ir Aušros vartų, o čia – jau netoli ir geležinkelio stotis.  Grįžome pavargę, bet kupini įspūdžių.

Skaitytojų klubo mokytoja Laima Lukšienė

Nuotraukos Laimos Lukšienės 

Skip to content