Menu Close

STEAM LT tinklo penkiakovė

Spalio 27 d. 10 val. švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, savivaldybių, kuriose steigiami STEAM centrai, atstovai paskelbė oficialų STEAM atviros prieigos centrų (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) startą Lietuvoje. Vėliau visi centrai susijungė teletiltu, visą dieną vyko atidarymo veiklos, kuriose dalyvavo mokiniai ir mokytojai. Į atidarymo renginį jungėsi visi 10 centrų, kurie pradėjo savo veiklą: 7 regioniniai centrai ir 3 metodiniai centrai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Respublikinėje STEAM LT tinklo penkiakovėje kovėsi ir mūsų gimnazijos mokinių komandos. Voriukų penkiakovės iššūkyje dalyvavo trys mūsų gimnazijos komandos: J. Jurgelevičius ir M. Kvietkauskas (6a), E. Burdaitė ir M. Ramaneckaitė (7b), bei A. Gedgaudas ir V. Lechatovič (Ic). Mokiniai, dirbdami grupėse, iš dantų šepetėlio su elektros grandinėje pajungtu vibruojančiu varikliu konstravo judančius voriukus. Dalyviai varžėsi su savo judančiais objektais trasoje, matavo, kiek toli nuo startinio taško jų kūrinys nutolo. Atliekant 3-io iššūkio „Cheminė mozaika“ užduotį 2-ų komandų laukė išbandymas – reikėjo pasigaminti spalvotų dirbtinių ikrų ir iš jų kuo tiksliau sudėlioti STEAM LT logotipo vaizdą. Šį iššūkį priėmė IIc kl. mokinės: A. Markevičiūtė, E. Burakevičiūtė, E. Doškutė, G. Kurminaitė, O. Murauskaitė, E. Petkutė, R. Puzinaitė, K. Želonkinaitė. Tam, kad darbas būtų atliktas kokybiškai, prireikė chemijos, matematikos žinių ir net meninių įgūdžių. Tikros laboratorijos aplinka, komandų varžytuvės stiprino azartą ir teigiamas emocijas.

Šios STEAM penkiakovės dalyviai, atlikdami visas užduotis, pasisėmė naujų patirčių, patyrė smagių emocijų. Įsitikinome, kad tokie renginiai stiprina ir augina STEAM bendruomenę.

                                                  Biologijos mokytoja metodininkė L. Sabolevskienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą