Sveikiname konkurso – viktorinos „Taisyk žodžiui kelią“ nugalėtojas

Šių metų kovo 8 d. Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje vyko interaktyvus konkursas – viktorina TAISYK ŽODŽIUI KELIĄ – Lietuvių kalbos dienų renginys, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Vietovardžių metams. Jį rengė informacinių technologijų mokytoja Jovita Širvytė ir lietuvių kalbos mokytojos Vilma Zadyrkienė ir Violeta Igorienė.

Konkurso tikslas – skatinti mokinius vartoti norminę lietuvių kalbą ne tik lietuvių kalbos pamokose, bet ir kasdieniniame gyvenime, praplėsti žinias apie  mūsų rajono vietovardžius. Nuo sovietmečio iki šių dienų iš juridinės vartosenos jau išbraukta tūkstančiai istorinių vietovardžių. Pastebima tolesnė jų nykimo tendencija. Todėl raginama išsaugoti jų atminimą ir šie metai paskelbti Lietuvos vietovardžių metais. Konkurse dalyvavo I-IV gimnazinių klasių mokiniai, kurie atliko užduotis internetine programa „Kahoot!“. Smagu buvo varžytis, nes laimėjo tie, kurie teisingai ir, svarbiausia,  greičiausiai atliko užduotis. Dalyviai po kiekvieno atsakymo galėjo matyti asmeninį įvertinimą bei užimamą vietą. Sveikiname ir didžiuojamės konkurso nugalėtojais: I-oji vieta – Rūta Tamanauskaitė,  IVb klasė, II-oji – Agnė Žilevičiūtė, IVb klasė, III-oji vieta – Aistė Baublytė, Ic klasė.

oznor