Menu Close

Tarptautinė vaikų knygos diena

2024 m. balandžio 2 d. minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga 5-6 klasių mokiniai  susirinko į biblioteką dalintis įspūdžiais, kas yra knyga ir kiek džiaugsmo skaitymas teikia jaunam žmogui. Susibūrė 5 grupės, klausėsi Ia kl. mokinio Oskaro Makselės pasakojimo apie garsųjį H. K. Anderseną, kad Tarptautinė vaikų knygos diena pradėta švęsti 1967 metais, o jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Kiekvienais metais kuri nors šalis yra šios šventės rėmėja. Tos šalies rašytojas rašo kreipimąsi, atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas kuria plakatą. Šių metų oficialus rėmėjas – IBBY Japonijos skyrius, o raktinis žodis – „Vaizduotė“. Pamoką-viktoriną „Skaitau – atrandu – džiaugiuosi“ vedė 5a kl. mokinės Elita Mechovskytė ir Kamilė Šlikaitė. Mokiniai  dalinosi savo mintimis apie perskaitytas knygas, piešė  knygų herojus, grupėje sugalvojo šūkį apie tai, kas yra knyga.

Mokiniai atidžiai klausėsi gimnazijos bibliotekininkės Laimos Lukšienės, kuri pasakojo apie H. K. Andersono  vardinį medalį, su malonumu dalyvavo smagioje pamokos  dalyje – viktorinoje. Viktorina suteikė daug teigiamų emocijų – visi stengėsi kuo teisingiau atsakyti į klausimus, įspėti knygų pavadinimus, autorius bei įvardyti knygų personažus. Taip pat knygą mėgstantys mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais. Sukurti penktokų ir šeštokų plakatai papuošė mokyklos erdves.

Puoselėkime ryšį su knyga nuo pat vaikystės, nes knyga – viena iš galingiausių priemonių suvokti aplink supantį pasaulį ir save patį.

Lietuvių kalbos mokytoja Dalia Agintienė
Bibliotekininkė Laima Lukšienė

Nuotraukos Dalios Agintienės ir Laimos Lukšienės

Skip to content