Menu Close

Tarptautinė veltinio diena

Šiais metais Tarptautinė veltinio diena buvo minima spalio 7 dieną.

Nuo 2009 m. pirmąjį spalio šeštadienį visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, švenčiama Tarptautinė veltinio diena. Šventės metu rengiamos kūrybinės dirbtuvės – susirinkę veltinio meistrai kartu kuria ir moko veltinio technikos visus norinčius, rengiamos veltinių paveikslų parodos.

Veltinis – viena iš seniausių tekstilės technologijų, kai iš vilnos nuveliama medžiaga, iš kurios ne tik gaminami gražūs aksesuarai, karoliai, žaislai, paveikslai, bet ir siuvami drabužiai – kepurės ar net paltai.

Projektas „Felt United“ įtrauktas į oficialių JTO Tarptautinių natūralių pluoštų kampanijos renginių sąrašą. Šia kampanija visuomenė skatinama naudoti natūralaus pluošto medžiagas, vengti dirbtinių, kurios kenkia ir aplinkai, ir sveikatai.

Mūsų gimnazijoje septintų ir aštuntų klasių mokiniai mokosi velti vilną sausuoju ir šlapiuoju būdu. Kalėdoms puošia eglutę pačių nuveltais žaisliukais. II gimnz. klasių mokiniai  vykdo projektinius darbus vilnos vėlimo technika.

Veltais gaminiais mokiniai papuošė gimnazijos erdves pirmame aukšte.

Technologijų mokytoja Aurelija Balakauskienė

Nuotraukos Aurelijos Balakauskienės

Skip to content