Menu Close

Virtuali sapnų gaudyklių paroda

Ia, IV klasių ir skaitytojų klubo mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Lauros Stankaitienės ir skaitytojų klubo mokytojos Laimos Lukšienės, domėjosi sapnų gaudyklių ištakomis ir patys kūrė sapnų gaudykles.

Sapnų gaudyklės – tai daiktai, turintys plunksną, rutuliuką ir tinklą. Jos kabinamos virš lovų ir neva gali privilioti gerus sapnus bei nubaidyti blogus. Amerikos indėnai sapnų gaudyklėmis pirmieji pamėgino sukelti gerus sapnus ir atsikratyti košmarų. Sapnų gaudyklės idėja gimė odžibvų ir anišabų gentyse. Odžibvų genties indėnai tikėjo, kad sapnuoti galima dėl daugybės priežasčių, tačiau pagrindinė yra tam tikras atsitiktinumas. Tai reiškia, kad kiekvieną asmenį gali aplankyti neramūs ar gąsdinantys sapnai. Genčių išminčiai ar šamanai mėgino rasti būdų tokiems blogiems sapnams sustabdyti – taip atsirado sapnų gaudyklės.

Kviečiame pasigrožėti mokinių darbais.

Gimnazijos informacija

Nuotraukos Lauros Stankaitienės ir Laimos Lukšienės

Skip to content