,,Nuo sėklytės iki augalo“

Kasmet balandžio 22 dieną minima tarptautinė motinos Žemės diena. Jau 50 metų – nuo 1970-ųjų, šią dieną žmonės kviečiami vienytis ir keisti savo įpročius vardan planetos Žemė – mūsų namų – išsaugojimo.

Per biologijos pamokas mokiniai gavo užduotį, išauginti savo augaliukus. Šios užduoties tikslas  motyvuoti  vaikus domėtis gyvuoju gamtos pasauliu ir ugdyti meilę gamtai, formuoti suvokimą (kelio nuo sėklos iki augalo ar vaisiaus) per asmeninę vaiko patirtį, ugdyti gebėjimą rūpintis augalais. Mokiniai sėjo pipirinę, ridikėlius, pomidorus, agurkus, gėles, krapus, petražoles, čiobrelius, mėtas, medetkas, sodino svogūnų sodinukus.  Kai kurie vaikai kartu su kitais šeimos nariais namuose pasisėjo pomidorų, paprikų sėklų, vėliau daigelius ruošėsi perkelti į šiltnamius ar daržus – taip vaikai mokėsi planuoti savo veiklą, numatyti veiklos rezultatus, ugdytis savo pareigingumo ir atsakomybės jausmus. Manau, kad smagiausia dalimi tapo sėklų sėjimo procesas: prisilietimas prie žemės, sėklų bėrimas, jų užpylimas drėgna žemė. Vaikams labai patiko tiriamoji veikla tai suteikė galimybę vaikams įgyti žinias ir pažinimą per patyrimą, išgyvenimą. Vaikai įsisavino augalų augimo procesus, įgijo patirties kaip sodininkai.

Kviečiame pasigrožėti mokinių užaugintais augalais.

Biologijos mokytoja L. Sabolevskienė

0209030415051214101117131618241920222325 29262728  30