,,Vaikų Velykėlės virtualiai”

Velykos – Kristaus prisikėlimo, gamtos atbudimo, pavasario ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams – tai buvo didžioji pavasario šventė. Taip pat tai – svarbiausia krikščionių šventė, nes simbolizuoja pergalę prieš mirtį – Dievo sūnus prisikėlė.  Šių metų Šv. Velykos – kitokios, pirmos tokios istorijoje, kai šventėme tik savo namų bažnyčioje, su savo šeima.

2020 m. balandžio 15-16 d. tikybos mokytoja Kristina Jnkauskienė ir etikos mokytoja Daiva Prakapaitė vedė virtualias integruotas tikybos – etikos pamokas bei organizavo  virtualią viktoriną ,,Vaikų Velykėlės” skirtą 5-tų klasių mokiniams.  Šios pamokos tikslas – supažindinti mokinius su Vaikų Velykėlių švente, jos tradicijomis, išsiaiškinti, kuo ši šventė svarbi krikščioniams. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie Velykų prasmę, senovės lietuvių papročius švenčiant Velykas, apie tai, kokia yra margučio reikšmė, kodėl žmonės jį margina, kokia reikšmę turi raštai, spalvos. Išsiaiškinta, kas yra Atvelykis arba Vaikų Velykėlės, kodėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikams, kokios šios šventės tradicijos. Mokiniai aktyviai dalyvavo, dalijosi savo šeimų tradicijomis, siuntė gražias nuotraukas, kuriose užfiksuota Šv. Velykų šventės akimirkos.

Virtualios velykinės viktorinos metu mokiniai aktyviai dalyvavo atsakinėdami į klausimus, buvo parengta šventinė Kahoot programa Šv. Velykų tema. Dalyvaudami virtualioje viktorinoje mokiniai ugdėsi krikščioniškąsias vertybes, pagilino suvokimą apie Šventų Velykų prasmę bei lietuviškas tradicijas švenčiat šią šventę.

Tikybos mokytoja Kristina Jankauskienė ir etikos mokytoja Daiva Prakapaitė

20200416_101732  20200416_101808 20200416_1221491703 02  04  0806 07 11 09 1310  12  14 15 16